SuperBiz wiadomości Deutsche Bank został wezwany do zapłaty 14 mld dolarów grzywny

Deutsche Bank został wezwany do zapłaty 14 mld dolarów grzywny

16.09.2016, godz. 15:32
Deutsche bank musi zapłacić 14 mld kary
foto: SHUTTERSTOCK

Amerykański wymiar sprawiedliwości domaga się, żeby Deutsche Bank zapłacił mu 14 mld dolarów. Grzywna dotyczy „toksycznych" papierów wartościowych, które bank sprzedał w latach 2005 – 2007.

Bank sprzedał papiery wartościowe zabezpieczone spłatami kredytów hipotecznych (RMBS) tuż przed wybuchem kryzysu finansowego w latach 2008 – 2009. Można spodziewać się, że instytucja będzie dążyła do zawarcia ugody z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Taką strategię przyjęły inne znane barki, od których Amerykanie domagają się grzywny: Barclays, Credit Suisse, UBS czy RBS.

Zobacz także: Kredytobiorcy wygrali ważny spór. Duży bank musi zwrócić odsetki

„Deutsche Bank nie ma zamiaru zawrzeć ugody w zamian za podawaną kwotę. Negocjacje w tej sprawie dopiero się zaczyniają. Oczekujemy, że doprowadzą one do podobnego rozwiązania, jak w przypadku innych banków, które uregulowały tę kwestię za znacznie niższe kwoty" – można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez bank. Od początku roku Deutsche Bank ma wyjątkowo złą passę na parkiecie. Od stycznia akcje DB zostały przecenione o blisko 50 proc. – podkreśla bankier.pl.

Źródła: reuters.com, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: