SuperBiz wiadomości Deweloper obniża ceny. Chętni na tanie mieszkanie koczują w namiotach!

Deweloper obniża ceny. Chętni na tanie mieszkanie koczują w namiotach!

12.06.2015, godz. 12:49
Panorama Warszawy
Pamnrama z centrum Warszawy foto: Super Express

To wręcz niewiarygodne, ale się dzieje! Internet obiegły zdjęcia namiotów rozstawionych wokół biura sprzedaży inwestycji mieszkaniowej na warszawskiej Woli. Ludzie nie chcą przepuścić okazji na tanie, jak na warszawskie warunki, lokum. Liczą, że uda im się kupić mieszkanie w cenie 5999 zł za metr kwadratowy, dlatego też koczują obok przyszłego placu budowy w kolejce jak za PRL-u.

Faktycznie, ta oferta jednego z działających w stolicy deweloperów, może wydawać się atrakcyjna, biorąc pod uwagę, że w stolicy metr mieszkania na rynku pierwotnym kosztuje średnio prawie 7,7 tys. zł. Kolejkę pod budowanym osiedlem wyśledziła czytelniczka portalu „W jak Warszawa”. „Wczoraj, jak wracałam z uczelni, to stała kolejka, dziś już jest lista (kolejkowa – red.). Ludzie rozbili namioty i czekają, żeby w piątek kupić taniej mieszkanie na Odolanach. Koczują, jakby nie było w Warszawie innych ofert. Najlepsze jest to, że tego osiedla jeszcze nie ma, zostanie wybudowane dopiero za 2 lata. Wydaje mi się, że to jednak jest polska mentalność, że jak jest taniej, to trzeba stanąć w kolejce. Albo bić się na promocji w Lidlu” - list takiej treści trafił do redakcji portalu kilka dni temu.

Koczujący to statyści?

Internauci spekulują, że ta sytuacja może być wykreowana przez dewelopera, który chce, by o jego inwestycji było głośno. Pojawiła, się też informacja, że tańsze mieszkania mają być dostępne tylko dziś, co dodatkowo zachęciło ludzi do koczowania w namiotach, aby mieszkań dla nich nie zabrakło. Deweloper jednak stanowczo zaprzecza spekulacjom w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Sami ludzie koczujący przed biurem sprzedaży także twierdzą, że nie są wynajętymi statystami, a część z nich czeka tam już od niedzieli. Na liście kolejkowej dwa dni temu były 42 nazwiska. Okazuje się też, że dziś po prostu rusza sprzedaż mieszkań, więc o żadnej wyjątkowej ofercie dostępnej tylko tego dnia nie ma mowy.

ZOBACZ TEŻ: Szybki rozwój Polski. Będziemy na 3. miejscu po Turcji i… Grecji

O jaką inwestycję dokładnie chodzi? To budowane przy ul. Jana Kazimierza osiedle SkyLife. Stawia je francuska firma Nexity, która swoją inwestycję reklamuje jako oazę spokoju. W kompleksie ma powstać aż 540 mieszkań. Budowa rozpocznie się w lipcu tego roku, zakończy się wiosną 2017 r.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: