SuperBiz wiadomości Dzień Pracownika Socjalnego. Szydło: Dla rządu rodzina jest priorytetem

Dzień Pracownika Socjalnego. Szydło: Dla rządu rodzina jest priorytetem

21.11.2016, godz. 12:18
Premier Beata Szydło
foto: EAST NEWS

- My w tym roku zrealizowaliśmy bardzo dużo projektów prospołecznych, prorodzinnych. Dla rządu rodzina jest priorytetem i o tym mówimy - mówiła premier rządu Beata Szydło na uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień przyznawanych przez MRPiPS za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2016 z okazji "Dnia Pracownika Socjalnego".

- Na każdym kroku to podkreślamy, ale za tymi słowami idą czyny, bo i Rodzina 500+, minimalna płaca od 1 stycznia będzie wynosiła 2000 zł, i to, że wprowadziliśmy minimalną stawkę godzinową, minimalną emeryturę w wysokości 1000 zł. To działania, które miały na celu dać poczucie godnego życia polskim rodzinom, szczególnie tym, którzy byli w trudnych sytuacjach, wypchnięci gdzieś na margines, którzy często dzięki wam mogli funkcjonować - powiedziała Beata Szydło.

Sprawdź koniecznie: Reforma emerytalna PiS. Zobacz o ile niższą emeryturę dostaniesz

Premier podkreśliła, że rząd realizuje zadania tak, aby "ta pomoc była mądra, aby trafiła do tych środowisk, które jej potrzebują, żeby różnicowała tę pomoc. Ktoś będzie potrzebował wsparcia finansowego, a ktoś porady, a ktoś ukierunkowania w którym kierunku powinien pójść". - Państwo to robicie i to wasza zasługa. Za to serdecznie wam dziękuję - dodała.

- Chcę powiedzieć, iż państwa praca, misja – nie boję się tego tak określić – służba, którą pełnicie na co dzień, bo przecież wy wykonujecie bardzo trudny zawód, wymagający empatii i wrażliwości społecznej, tego, żeby widzieć w codziennej, urzędniczej pracy przede wszystkim człowieka i jego problemy, ale też umieć ocenić, jak rzeczywiście sytuacja w danym środowisku się rozwija. To – nie boję się użyć tego słowa – w państwa przypadku misja, służba, praca bardzo trudna, często też praca, która niesie za sobą ogromne emocje, bo wchodzenie w różne trudne środowiska, patrzenie i podejmowanie decyzji, które są bardzo często związane z cierpieniem dzieci i osób starszych, czy kobiet, czy ludzi, którzy potrzebują pomocy, to nie jest łatwe - zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

 

Źródło: 300polityka.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: