SuperBiz wiadomości Do kiedy zapłacić podatek należny PIT?

Do kiedy zapłacić podatek należny PIT?

20.04.2017, godz. 15:45
Do kiedy rozliczyć PIT?
Do kiedy rozliczyć PIT? foto: shutterstock

Termin rozliczeń podatkowych w tym roku mija 2 maja. Do tego czasu trzeba też zapłacić podatek należny. Co zrobić, gdy nie ma się wystarczającej gotówki dla skarbówki?

Termin rozliczenia się ze skarbówką zbliża się wielkimi krokami. W tym roku mamy na to czas do 2 maja. Również do tego dnia należy zapłacić podatek należny – liczy się data stempla bankowego lub pocztowego albo data dokonania przelewu on-line.. Sposobów na dokonanie wpłaty jest kilka. Można to zrobić przelewem, gotówką lub kartą płatniczą. Niedopłatę należy przekazać na konto bankowe urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Numer konta znajdziesz na stronie wybranego urzędu, w samej placówce lub na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Zobacz: Polacy chcą pracy zdalnej

Jeśli zdecydujesz się na wpłatę za pomocą bankowości elektronicznej, to pamiętaj o tym, by wybrać  tzw. przelew podatkowy lub przelew do US/ZUS (w zależności od konta), a nie zwykłą transakcję. Osoby, które nie mają wystarczającej kwoty dla skarbówki, nie muszą od razu wpadać w panikę. W wyjątkowych sytuacjach można złożyć wniosek o zapłatę należności w odroczonym terminie lub w ratach.

tagi: pit podatek
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: