SuperBiz wiadomości Dodatkowe 10 tys. na emeryturze. Rafalska: To nawet jeszcze nie jest projekt!

Dodatkowe 10 tys. na emeryturze. Rafalska: To nawet jeszcze nie jest projekt!

14.03.2017, godz. 15:01
Elżbieta Rafalska
Elżbieta Rafalska foto: Super Express

W mediach zaledwie zdążyły pojawić doniesienia o planach Ministerstwa Rozwoju, które chciałoby nagradzać premią w wysokości 5 tys. zł za rok przepracowany ponad granice wieku emerytalnego, a już dementuje je minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, która stwierdziła, że „jej resort nie ma z pomysłem nic wspólnego”, a wszyscy debatują nad czymś, co nawet jeszcze nie jest projektem.

Rzekomy pomysł Ministerstwa Rozwoju miał opierać się na prostej zasadzie: jeżeli ktoś zdecyduje się pracować rok ponad wiek emerytalny (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn) otrzyma bonus w wysokości 5 tys. zł. Takie wsparcie miałoby wzrastać do czterech lat i wynosić maksymalnie 20 tys. zł – kobieta otrzymywałaby je, przechodząc na emeryturę w wieku 64 lat, a mężczyzna – 69.

ZOBACZ TEŻ: Dodatkowe 10 tys. zł na emeryturze. Jest jeden WARUNEK

Preferowana długość pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego miałaby wynosić 2 lata, stąd też wzięło się tzw. 10 tys. Plus. – Ta zachęta, o której piszą media, o której mówi się w ministerstwie rozwoju, to nie są nawet jeszcze projekty – powiedziała tymczasem Rafalska w radiowej Jedynce. Dodała, że „jej resort nie ma z tym pomysłem nic wspólnego”, a ludzie debatują nad czymś, co nie ma nawet konkretnego kształtu.

Źródło: wprost.pl

tagi: 10 plus tys.
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: