SuperBiz wiadomości Dokąd warto wyjechać w kwietniu i za ile? [GALERIA]

Dokąd warto wyjechać w kwietniu i za ile? [GALERIA]

01.04.2017, godz. 15:00
Madera
Madera foto: SHUTTERSTOCK

Japonia, Madera, Holandia, a może nasze Zakopane? Podpowiadamy, dokąd warto wyjechać w kwietniu. Sprawdziliśmy, ile taki wypoczynek może kosztować.

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. W tym czasie warto odwiedzić kilka krajów, które właśnie teraz będa prezentowac się najlepiej. Na liście wiosennych wyjazdów znajdują się m.in: Japonia z kwitnącymi wiśniami, Holandia z zapierającymi dech w piersiach tulipanami, Madera tonąca w kwiatach i nasze Zakopane z halami usianymi krokusami. Ile takie wycieczki moga nas kosztować?

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni

Wyjazd do Japonii z biurem podróży to dość spory wydatek. Zwykle wycieczki objazdowe trwają dwa tygodnie i kosztują 16-18 tys. zł od osoby.  Pobyt tygodniowy to wydatek rzędu 7-8 tys. zł. Zdecydowanie taniej wyjdzie podróż na własny rachunek. Bilety lotnicze do Tokio można kupić za ok. 2,5 tys. zł i spać w wieloosobowym pokoju w charakterystycznych japońskich łóżkach (tzw. kapsułach). 14 nocy w kapsule kosztuje  ok. 2 tys. zł. W sumie daje to nam rachunek nie wyższy niż 5 tys. zł.

Piękne tulipany

W kwietniu warto wybrać się też do Holandii, kiedy to zaczynają kwitnąć ogromne dywany tulipanów. Te kolorowe wczesnowiosenne kwiaty o tej porze roku prezentują się tam chyba najlepiej na świecie. Tygodniowa objazdowa wycieczka z biurem podróży to koszt ok. 1,5 tys. zł. Okazuje się, że Holandię taniej zwiedza się na zorganizowanej wycieczce. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd na własną rękę, to za same hotele zarezerwowane na 7 nocy możemy zapłacić  ok. 1,5 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć dojazd. Najbardziej może opłacać się jazda autobusem (ok. 200 zł np. na trasie Warszawa - Amsterdam) lub jazda autem (im więcej pasażerów, tym taniej).

Madera pływa w kwiatach

W kwietniu warto wybrać się też na portugalską wyspę - Maderę. Nazywa się nią wyspą wiecznej wiosny. Cały rok jest tam piękna pogoda. Uroku dodaje rześka bryza znad Oceanu Atalntyckiego. A wszechobecne wielobarwne kwiaty sprawiają, że można się tam poczuć jak w bajce. Madera to wyspa, na której znajdziemy prawie wszystko: piękno oceanu, wodospady, lasy i góry. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ile kosztuje taki wyjazd na wiosenną wyspę? Niemal dwa tygodnie pobytu organizowanego przez biuro podróży to wydatek rzędu 5 tys. zł. Wyjazd na własną rękę nie będzie dużo tańszy. Rezerwacja 12 noclegów kosztuje ok. 2 tys. zł. Lot też będzie kosztował ok. 2 tys. zł.

Tatrzańskie krokusy

Ale by podziwiać uroki wiosny, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. W kwietniu warto wybrać się w Tatry. Powód? Hale usiane wiosennymi krokusami naprawdę przykuwają wzrok i zapierają dech w piersiach. Niestety, wypoczynek w Polsce do najtańszych nie należy. Na kilkanaście noclegów w Zakopanem trzeba wydać ok. 2 tys. zł. Ale na krajowy wypoczynek z powodzeniem można zarezerwować tylko tydzień i wówczas cena spada do ok. 1 tys. zł od osoby. Dojazd autem w najgorszym przypadku będzie kosztował kilkaset złotych. W sumie za dojazd i noclegi (na tydzień) można wydać ok. 1,2 tys. zł.

Zobacz: Przejazd metrem za plastikową butelkę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: