SuperBiz wiadomości Dom Michaela Jacksona jest do kupienia za blisko 275 mln zł [GALERIA]

Dom Michaela Jacksona jest do kupienia za blisko 275 mln zł [GALERIA]

03.03.2017, godz. 15:43
Dom Michaela Jacksona do kupienia za prawie 300 mln złotych
foto:

Posiadłość „Króla Popu" od zeszłego roku nie może znaleźć nabywcy. Ranczo Neverland, które należało do Michaela Jacksona, zostało przecenione na 67 mln dol. (ok. 274 mln zł) – donosi „The Associated Press". Jeszcze w 2016 r. właściciel chciał za nie 100 mln dol. (ok. 410 mln złotych). Sprzedaż nieruchomości jest karkołomnym zadaniem ze względu na złą sławę piosenkarza.

Była posiadłość Michaela Jacksona ma 2,7 tys. akrów. Wyposażona jest w basen, kort tenisowy, jezioro, dom dla gości, studio taneczne, a nawet – park rozrywki, prywatne zoo, teatr i stację kolejową utrzymaną w stylistyce Disneya. Jednak nikt nie chce kupić rezydencji kojarzącej się z piosenkarzem, którego oskarżono o molestowanie nieletnich, mimo że została ona przemianowana z „Neverland Ranch" na „Sycamore Valley Ranch".

Przeczytaj także: Fortuna Donalda Trumpa. Zobacz, jego najdroższe nieruchomości [GALERIA]

Muzyk nabył kalifornijskie ranczo w 1987 roku. Jak na ironię nazwa, którą mu nadał, nawiązuje do Nibylandii – fikcyjnej wyspy z „Piotrusiu Pana", świata Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni, gdzie przebywali wybrańcy tytułowego bohatera. Niestety, wiele zeznań i poszlak wskazuje na to, że fantazje Michaela Jacksona miały niewiele wspólnego z niewinnością dzieci. W 2005 r. przeciwko celebrycie wytoczono proces o molestowanie seksualne nieletnich. Posiadłość została gruntownie przeszukana przez policję, z czasem obrosła złą sławą. Opuścił ją również sam muzyk.

Zobacz również: 10 najbardziej niesamowitych wieżowców świata [ZDJĘCIA]

W 2008 r. rezydencja „Króla „Popu" o mały włos trafiłaby pod młotek, ponieważ piosenkarz zalegał ze spłatą 24 mln dolarów kredytu, który zaciągnął na nieruchomość. Ostatecznie jednak w 2009 r. artyście udało się sprzedać ranczo za 22,5 mln dol. (ok. 92 mln zł) funduszowi inwestycyjnemu Colony Capital, jak podaje „The Rolling Stone" (niektóre media wskazują na znacznie wyższą cenę). W 2014 r. Forbes szacował, że fundusz zainwestował w posiadłość ok. 50 mln dol. (ok. 205 mln złotych).

Oprac. na podst. rollingstone.com, rp.pl, polskieradio.pl, finanse.wp.pl, wpolityce.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: