SuperBiz wiadomości Dominika i Sebastian Kulczyk kupią srebrny medal Małachowskiego

Dominika i Sebastian Kulczyk kupią srebrny medal Małachowskiego

24.08.2016, godz. 13:37
Dominika Kulczyk Sebastian Kulczyk
Dominika i Sebastian Kulczyk foto: AKPA

Dominika i Sebastian Kulczyk mają kupić srebrny medal z Rio Piotra Małachowskiego. Sportowiec przekazał krążek na aukcję charytatywną. Pieniądze pójdą na leczenie chorego chłopca.

Piotr Małachowski, nasz srebrny medalista z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wystawił swój krążek na aukcji charytatywnej. Sportowiec chciał zebrać pieniądze na drogie zagraniczne leczenie Olusia Szymańskiego chorującego na raka oka.

Zobacz też: Piękny gest Małachowskiego. Medal z Rio przekazał na licytację

Medal trafi w ręce Dominiki i Sebastiana Kulczyk, którzy jak poinformował sportowiec, zadeklarowali chęć wykupienia srebrnego medalu za kwotę, która pozwala na zakończenie zbiórki. Najprawdopodobniej chodzi o kwotę 480 tys. zł.

To nie są pierwsze tego typu zakupy rodziny Kulczyków. Po igrzyskach w Londynie nasza żeglarka Zofia Noceti-Klepacka wystawiła na aukcję charytatywną swój brązowy medal. Tak chciała zebrać pieniądze na leczenei swojej małej sąsiadki zmagającej się z mukowiscydozą. Wówczas za 87 tys. zł medal wykupił Jan Kulczyk. Biznesmen jednak szybko oddał olimpijce tak cenny krążek.

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: