SuperBiz wiadomości Dominika Kulczyk przewodniczącą RN Kulczyk Investments

Dominika Kulczyk przewodniczącą RN Kulczyk Investments

28.06.2016, godz. 16:05
Dominika Kulczyk
Dominika Kulczyk foto: Super Express

Dominika Kulczyk została przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Investments (KI), zastępując na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka, który pozostaje w RN.

Dominika Kulczyk od czerwca 2013 roku pełniła funkcję członka RN KI, przygotowując się od 2015 roku do objęcia funkcji przewodniczącej. Nominacja Dominiki Kulczyk na stanowisko przewodniczącej RN Kulczyk Investments jest kolejnym etapem przejmowania zarządzania Grupą przez spadkobierców Jana Kulczyka.

Dominika Kulczyk ma bogate doświadczenie menedżerskie i nadzorcze związane z realizacją międzynarodowych przedsięwzięć. Z grupą Kulczyk Investments związana jest od kilkunastu lat, koordynując działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i relacji międzynarodowych. Od czerwca 2013 roku była członkiem RN Kulczyk Investments.

W skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wchodzą ponadto: Waldemar Frąckowiak, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.
Prezesem zarządu Kulczyk Investments od stycznia 2014 roku jest Sebastian Kulczyk.

Dominika Kulczyk jest uznaną ambasadorką idei odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce i na świecie. Jest inicjatorką, współzałożycielką i prezesem ogólnoświatowej organizacji filantropijnej Kulczyk Foundation, opartej na autorskiej, unikalnej koncepcji działalności dobroczynnej „pomagamy pomagać", która współpracując z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne. Jest także fundatorką, współzałożycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International, trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej, którą w 1993 r. założył Michaił Gorbaczow, a także członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Jest prezesem i współzałożycielką grupy firm doradczych Values, prezesem zarządu Polsko Chińskiej Rady Biznesu, członkiem forum Crans Montana Young Leaders for Tomorrow. Dominika Kulczyk jest autorką serii programów telewizyjnych „Efekt Domina", które emitowane są w ogólnopolskiej telewizji TVN i popularyzują idee pomocy najbardziej potrzebującym na całym świecie.

Dominika Kulczyk jest absolwentką kierunku Sinologii w Katedrze Orientalistyki i kierunku Politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie w Szanghaju oraz Uniwersytecie Pekińskim. Wiedzę w zakresie Strategicznej Filantropii zdobywała m.in. w Rockefeller Foundation w Nowym Jorku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: