SuperBiz wiadomości Donald Trump nie płacił podatków przez 18 lat?!

Donald Trump nie płacił podatków przez 18 lat?!

02.10.2016, godz. 12:21
Debata prezydencka w USA: Hillary Clinton kontra Donald Trump
foto: AP

Donald Trump, amerykański biznesmen i miliarder, który ma naprawdę duże szanse na objęcie stanowiska prezydenta USA, bardzo chętnie mówi o swojej fortunie, dając wyborcom do zrozumienia, że za jego rządów kraj również będzie się bogacił. Zdecydowanie mniej chętnie Trump podchodzi do kwestii swoich zeznań podatkowych, których nie chce ujawnić. Czy ma coś do ukrycia? „The New York Times” twierdzi, że i owszem. Gazeta ujawniła, że Trump mógł nie płacić podatków nawet przez 18 lat!

Kwestia zeznań podatkowych Trumpa wypłynęła ostatnio podczas jego debaty z kontrkandydatką do prezydenckiego fotela, Hillary Clinton. Była pierwsza dama i sekretarz stanu pytała Trumpa, czego się boi, nie chcąc mówić o swoich rozliczeniach z amerykańską skarbówką. - Czyżby nie był tak bogaty, jak mówi? - zastanawiała się Clinton. Trump zbył jej pytania twierdzeniem, że ujawni swoje zeznania podatkowe (choć odradzają mu to jego prawnicy), jeśli Clinton opublikuje swoje maile z czasów, kiedy kierowała departamentem stanu. W dużym skrócie chodzi o to, że Clinton korzystała ze swojej prywatnej skrzynki mailowej do załatwiania służbowych spraw, co jest zabronione - miała pełną kontrolę nad wszystkimi wiadomościami i wiele ważnych dokumentów mogła skasować (afera mailowa jest dla Clinton niewygodna, podobnie jak kwestie finansowe dla Trumpa).

ZOBACZ TEŻ: Debata W USA. OSTRE starcie Clinton-Trump. Kto wygrał debatę? [SONDAŻ]

Okazuje się, że republikański kandydat na prezydenta może nie chcieć mówić o swoich rozliczeniach, nie dlatego że nie jest miliarderem, ale dlatego że nie płacił podatków. „The New York Times” ujawnił, że w 1995 r. biznesmen mógł wykazać straty finansowe, tylko po to, by, korzystając z luki w amerykańskim prawie, nie uiszczać danin na rzecz państwa przez 18 lat! Gazeta powołuje się przy tym na dokumenty z połowy lat 90-tych. Sztab wyborczy Trumpa nie zakwestionował ich prawdziwości, ale podkreślił, że jedyną wartą uwagi rzeczą w całej sprawie jest to, że „NYT” wszedł w ich posiadanie nielegalnie. Warto tu zaznaczyć, że Trump jest pierwszym od 40 lat kandydatem na prezydenta, który nie ujawnił swoich zeznań podatkowych, stąd budzą one tak wielkie emocje za oceanem.

Źródła: tvn24bis.pl, wyborcza.biz

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: