SuperBiz wiadomości Donald Trump rezygnuje z działalności biznesowej! Komu przekaże fortunę?

Donald Trump rezygnuje z działalności biznesowej! Komu przekaże fortunę?

30.11.2016, godz. 16:02
Trump wycofuje się z biznesu. Jego firmy przejmą dzieci
foto: AP

Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył na Twitterze, że zamierza zrezygnować z prowadzenia biznesu, żeby uniknąć konfliktu interesów. „Stąd dokumenty prawne, które pozwolą mi całkowicie wycofać się z działalności biznesowej. Prezydentura jest o wiele ważniejszym zadaniem" – napisał Donald Trump w Tweecie z 30 listopada.

We wrześniu br. Forbes oszacował majątek Trumpa na 4,5 mld dolarów. Szczegóły planów zwycięzcy wyborów prezydenckich w USA poznamy 15 grudnia podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku. Prawdopodobnie Trump powierzy zarządzanie fortuną swoim dzieciom, które wezmą udział w wydarzeniu. Biznesmen posiada pięcioro dzieci i ośmioro wnucząt, z czego trójka dzieci należy do zarządu The Trump Organization – konglomeratu zrzeszającego ok. 500 firm, w których ma udziały Trump.

Chociaż amerykańskie prawo nie obliguje prezydenta do wycofania się z dotychczasowego życia zawodowego, to jednak Trump tłumaczy, że jego decyzja podyktowana jest dobrem państwa. Miliarder zostanie zaprzysiężony na prezydenta 20 stycznia 2017 r., ale już teraz postanowił uporządkować kwestie prawne związane z swoim pokaźnym portfolio.

Zobacz także: Donald Trump MAJĄTEK. Bajeczna fortuna prezydenta USA

Donald Trump zbił fortunę na nieruchomościach. W 1971 r., w wieku 25 lat, wszedł w posiadanie pokaźnego spadku po ojcu deweloperze. Przejął firmę zajmującą się najmem nieruchomości mieszkaniowych, Elizabeth Trump & Son Co (obecnie The Trump Organization). Z czasem udało mu się kilkukrotnie powiększyć wartość odziedziczonego majątku.

W chwili obecnej 45. prezydent Stanów Zjednoczonych posiada w swoim portfelu liczne nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach Nowego Jorku i Chicago. Jest właścicielem luksusowych apartamentowców, ekskluzywnych restauracji i drogich kasyn. Posiada m.in. 262-metrowy wieżowiec Trump Tower przy Piątej Alei na Manhattanie, którego wartość została szacowana na 371 mln dolarów. Jego bogactwo uzupełniają warte 206 mld dolarów pola golfowe w Stanach Zjednoczonych oraz warte 85 mln dolarów pola golfowe w Irlandii i Szkocji. Jego nazwisko widnieje na etykietkach alkoholi, metkach krawatów i materacy.

Źródła: forbes.com, investopedia.com, therichest.com, wiadomosci.wp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: