SuperBiz wiadomości Duda: chcemy, by PKB wzrósł do 2020 r. o 100 proc. TVP Info przekręca słowa prezydenta

Duda: chcemy, by PKB wzrósł do 2020 r. o 100 proc. TVP Info przekręca słowa prezydenta

23.11.2016, godz. 12:55
Prezydent Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

- Chcemy, by PKB wzrósł do 2020 r. o 100 proc. - takie słowa prezydenta Andrzeja Duda cytuje na oficjalnym profilu na Twitterze TVP Info. Wypowiedź ta wzbudziła ogromne zdziwienie ekonomistów, ale okazało się, że są to słowa wyjęte z kontekstu przez telewizję publiczną.

- (...) To wreszcie kwestia możliwości zwiększenia udziału młodych naukowców w zyskach, jakie są osiągane z wdrażania wyników ich badań, a więc tych elementów innowacyjnych, które zostały przez nich wymyślone i opracowane. Cały system ulg, który zmierza do tego, aby procent, jaki jest przeznaczany na właśnie badania i rozwój, na działalność innowacyjną, w stosunku do polskiego produktu krajowego brutto znacząco wzrósł. Chcemy, aby on wzrósł do 2020 r. w zasadzie o 100 proc. - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Czytaj też: Angela Merkel. Od działaczki młodzieżówki po cesarzową Europy [ZDJĘCIA]

Jak podkreśla serwis Bankier.pl, wystarczyłyby proste rachunki, aby wykazać, że aby do 2020 r. polski PKB wzrósł o 100 proc., roczne tempo wzrostu musiałoby wynosić blisko 19 proc.. Tymczasem obecnie polska gospodarka rozwija się w tempie bliskim 3 proc.

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: