SuperBiz wiadomości Duże ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Piwo tylko po 20. roku życia

Duże ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Piwo tylko po 20. roku życia

02.06.2017, godz. 12:02
alkohol, piwo, wódka, piwo
foto: EAST NEWS

Alkohol tylko dla osób powyżej 20. roku życia, sprzedaż wysokoprocentowych trunków wyłącznie w godz. 10-20, a w niedzielę w godz. 10-15 oraz całkowity zakaz reklam napojów wyskokowych. Takie restrykcyjne przepisy już niebawem będą obowiązywać na Litwie.

Litwa przoduje a rankingach państw, pod względem dostępności i picia alkoholu. Niebawem może to się zmienić. Sejm Litwy przyjął właśnie nową ustawę wprowadzającą znaczne ograniczenia w sprzedaży i promocji alkoholu. Już od przyszłego roku w tym państwie alkohol będą mogły kupować osoby po 20. roku życia (teraz trzeba ukończyć 18 lat).

Zobacz: W niedzielę sklepy zamknięte - Zielone Świątki

Inaczej będą czynne sklepy monopolowe. Napoje wyskokowe będzie można kupić w godz. 10-20 i 10-15 w niedzielę (teraz takie zakupy robi się w godz. 8-22). To nie koniec zmian. Od przyszłego roku będzie obowiązywał całkowity zakaz reklamy alkoholu. A od 2020 roku podczas masowych imprez można będzie handlować tylko niskoprocentowym alkoholem - do 7,5 proc. Na plażach będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu napojami wyskokowymi.

Źródło: portalspozywczy.pl

tagi: alkohol
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: