SuperBiz wiadomości Duże zarobki europosłów. Ile zarabia Krystyna Łybacka?

Duże zarobki europosłów. Ile zarabia Krystyna Łybacka?

12.06.2015, godz. 12:57
Krystyna Łybacka
Krystyna Łybacka foto: Super Express

Krystyna Łybacka, minister edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera (SLD), w Parlamencie Europejskim zasiada pierwszy raz. Choć jest już na emeryturze, to sił na pracę w Brukseli jej nie brakuje.

Krystyna Łybacka (SLD) w europarlamencie zasiada pierwszy raz. Z tego tytułu w ubiegłym roku zarobiła 48 tys. euro (192 tys. zł). Oprócz tego pani europoseł jeszcze za pracę w polskim parlamencie otrzymała uposażenie poselskie przekraczające 60 tys. zł i dietę poselską  11 tys. zł. Oprócz tego Krystyna Łybacka dostała emeryturę o łącznej kwocie 58 tys. zł i ponad 8 tys. zł za wykłady na uczelni.

Ile udało się zaoszczędzić? W swoim oświadczeniu majątkowym pani europoseł przyznaje, że ma ponad 15 tys. zł oszczędności plus 20 tys. zł przeznaczone na prowadzenie biur poselskich w Wielkopolsce. Dodatkowo udało jej się odłożyć ponad 77 tys. euro (ok. 308 tys. zł). Krystyna Łybacka inwestuje też w papiery wartościowe. Na koncie bieżącym zostawia sobie tylko niewielką sumę na drobne wydatki – w grudniu minionego roku miała tam ok, 3,5 tys. zł.

Pani europoseł wraz z mężem  mają do dyspozycji dom o pow. 121 tys. zł wraz z garażem warty w sumie ponad 400 tys. zł i mieszkanie o pow. 46 mkw wycenione na 100 tys. zł. Oprócz tego Krystyna Łybacka ma działkę rekreacyjną o pow. 1000 mkw i działkę przy domu o łącznej wartości 13,5 tys. zł.

Pani europoseł wraz z mężem zafundowali sobie nowy samochód fiat linea. Mają też dziesięcioletnią  lancie ypsilon.

Pani europoseł ma na karku kredyt hipoteczny. Na koniec 2014 r  do spłaty pozostało ponad 20 tys. zł

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: