SuperBiz wiadomości Dwie godziny dla rodziny. Sprawdź, czy Twój szef bierze udział w akcji

Dwie godziny dla rodziny. Sprawdź, czy Twój szef bierze udział w akcji

15.05.2017, godz. 12:38
W branży handlowej brakuje pracowników
foto: SHUTTERSTOCK

Polityka prorodzinna w Polsce ostatnio nie tylko cieszy się rosnącą popularnością, ale także realnie przybiera na sile. Oprócz działającego już 500 Plus, partie prześcigają się w pomysłach, jak zdobyć wyborcę. Ostatnio niestety z krytyką spotkała się propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego, które chciało, aby jeden z rodziców (wśród rodzin, które posiadają dziecko do 10. roku życia) mógł pracować o godzinę krócej. Dziś jednak krótszy dzień pracy będzie możliwy za sprawą Międzynarodowego Dnia Rodzin. Tym sposobem niektórzy pracownicy będą mogli wrócić do domu dwie godziny wcześniej.

Za sprawą akcji organizowanej dziś przez Fundację Humanites, w poniedziałek 15 maja, jeśli pracodawca bierze udział w Międzynarodowym Dniu Rodzin, pracownicy mogą wyjść do domu dwie godziny wcześniej. Ma to być czas, który poświęcą swoim rodzinom – na wcześniejsze odebranie dzieci z przedszkola lub szkoły, spacer, rozmowy i wspólne spędzanie czasu.

Zobacz również: PSL: Masz dziecko? Skończysz pracę o godzinę wcześniej

Dzień dla rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W Polsce obchodzony jest od 5 lat. W tym roku do udziału zgłosiła się prawie setka firm, a wśród nich m.in. Alior Bank, PKN Orlen, Grupa Tauron, Hortex czy Tchibo.

Jak wynika z badania „Great Place to Work 2017", według pracowników, którzy wzięli w nim udział, akcja „Dwie godziny dla rodziny" jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają pozytywnie na ocenę pracodawcy.

 

Źródło: innpoland.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: