SuperBiz wiadomości Dyrektor Łazienek zwolniony za mobbing! 200 tys. zł odszkodowań dla jego ofiar

Dyrektor Łazienek zwolniony za mobbing! 200 tys. zł odszkodowań dla jego ofiar

28.02.2017, godz. 13:44
Pałac Na Wyspie w Łazienkach Królewskich
foto: SHUTTERSTOCK

Tadeusz Zielniewicz nie jest już dyrektorem Łazienek Królewskich w Warszawie – tak zdecydował 28 lutego minister kultury, wicepremier Piotr Gliński. Wszystko przez to, że Zielniewicz prawomocnie został uznany winnym mobbingu, przez co muzeum musiało wypłacić ofiarom jego zachowań ok. 200 tys. zł odszkodowań.

„Odwołanie nastąpiło po zasięgnięciu opinii związku zawodowego oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez muzeum” - podkreślił resort kultury w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej.

ZOBACZ TEŻ: Zostałeś oskarżony o mobbing? Zobacz, jak się bronić

Były już szef Łazienek dopuszczał się „naruszeń przepisów prawa w związku z zajmowanym przez siebie stanowiskiem”, co doprowadziło m.in. „do wydania prawomocnych wyroków za stosowanie w muzeum praktyk mobbingowych czy naruszenia dóbr osobistych pracowników oraz skutkowało koniecznością wypłaty przez muzeum w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 28 czerwca 2016 r. odszkodowań na łączną kwotę 191 088, 16 zł.”.

ZOBACZ TEŻ: Pracodawców nie obchodzi zdanie pracowników

Według Ministerstwa Kultury taki stan rzeczy uniemożliwiał dalszą współpracę z Zielniewiczem. Resort podał, że od 1 marca p.o. dyrektorem muzeum w Łazienkach będzie pełnomocnik ministra dr hab. Zbigniew Wawer. Odwołany Zielniewicz zarządzał Łazienkami od połowy 2010 r.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: