SuperBiz wiadomości Dzieci uchodźców pracują w wielkich sieciach odzieżowych

Dzieci uchodźców pracują w wielkich sieciach odzieżowych

01.02.2016, godz. 11:19
promocje, wyprzedaże, zakupy, moda, h&m
foto: EAST NEWS

Organizacja non-profit Business and Human Rights Resource Centre zapytała 28 czołowych marek odzieżowych o zatrudnienie dorosłych i małoletnich uchodźców z Syrii. Jedne z największych firm H&M i Next przyznały, że do produkcji ich ubrań byli wykorzystywani nieletni, a według raportu BHRRC nie są to jedyne przypadki.

Kolejni giganci branży odzieżowej Primark i C&A potwierdziły, że zatrudniają dorosłych uchodźców z Syrii. M&S i Asos postanowiły nie wypowiadać się w sprawie zatrudniania Syryjczyków. Z raportu BHRRC wynika, że setki tysięcy uchodźców, którzy zostali zatrudnieni w Turcji, zarabia poniżej płacy minimalnej – czyli mniej niż 1300 nowych lir tureckich (1800 zł) miesięcznie.


Zobacz: Organizacja szkoleń - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"


Dzieci poniżej 12 lat „znalazły” zatrudnienie w Turcji przy pracy rolnej i w fabrykach, co narusza prawo lokalne i międzynarodowe. Zdaniem dyrektora BHRRC, H&M oraz Next jako jedyne potraktowały ten problem poważnie i poza przyznaniem się, przygotowały również program naprawczy, by ochronić dzieci uchodźców przed niewolniczą pracą.


Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: