SuperBiz wiadomości Dziecko w liście do premier Szydło krytykuje projekt 500 zł!

Dziecko w liście do premier Szydło krytykuje projekt 500 zł!

19.01.2016, godz. 13:53
List do premier Beaty Szydło
List dziecka do premier Beaty Szydło foto: Facebook

- 500 złotych dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwie wobec pierwszego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem - pisze 9-letnia dziewczynka w liście do premier Beaty Szydło. Pismo trafiło do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalika, który opublikował go w sieci.

Pod koniec roku mała Julia postanowiła zabrać głos w sprawie projektu "500+", czyli planowanemu świadczeniu 500 zł na drugie i kolejne dziecko (na pierwsze tylko dla uboższych rodzin). 9-latka z Mikołowa w kulturalny sposób przekonuje, że "500 zł dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwe wobec pierwszego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem".

- Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego - przytomnie zauważa autorka listu.

Sprawdź również: Od kiedy będzie wypłacane 500 zł na dziecko? [WYJAŚNIAMY]

Pismo 9-latki trafiło do Rzecznika Praw Dziecka. Michalak opublikował je na Facebooku i sam proponuje, aby świadczenia wychowawcze w wysokości 500 złotych przysługiwało również na pierwsze dziecko w rodzinie, niezależnie od progu dochodowego.

– Brak jest obiektywnego uzasadnienia dla odmiennego traktowania pierwszego dziecka w rodzinie. Proponuje, aby w ustawie świadczenie wychowawcze przysługiwało również na pierwsze dziecko, niezależnie od progu dochodowego – proponuje rzecznik.


 

Źródło: www.brpd.gov.pl/facebook.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: