SuperBiz wiadomości Dzień Dziecka z PKP Intercity. Najmłodsi jeżdżą za darmo, rodzice ze zniżką

Dzień Dziecka z PKP Intercity. Najmłodsi jeżdżą za darmo, rodzice ze zniżką

01.06.2017, godz. 09:52
PKP bilety przejazdy
PKP bilety przejazdy foto: PKP

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30-procentowy rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc kolejowych atrakcji na dworcu w Opolu - tak wygląda Dzień Dziecka z PKP Intercity.

Dzień Dziecka z PKP Intercity
PKP Intercity
po raz kolejny świętuje Dzień Dziecka. Z tej okazji przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent dla najmłodszych podróżników. Dziś każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później, pojedzie pociągami PKP Intercity za darmo. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity" obowiązuje w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Zobacz również: PKP Intercity uruchamia nowe połączenie do Czech

Rodzice też mogą liczyć na zniżkę
PKP Intercity nie zapominało również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników towarzyszy 30-procentowy rabat dla ich opiekunów. W ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16. roku życia, otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób. Warto również pamiętać, że dziecko do 4. roku życia podróżuje cały rok bezpłatnie, wystarczy tylko pobrać bilet i pamiętać o zabraniu do pociągu dokumentu potwierdzającego wiek.

Zobacz też: PKP Intecity bije rekordy! Ponad 9 milionów przewiezionych pasażerów

Atrakcje w Opolu
Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie. Od godz. 9.00 do 14.00 na dworcu w Opolu na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Od godz. 9.00 do 12.00 będzie można zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść w fotelu maszynisty, sprawdzić, jak wygląda przedział kierownika pociągu czy zajrzeć do kuchni WARS. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie, najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej.

Źródło: PKP Intercity

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: