SuperBiz wiadomości Dzień Kobiet. Wiemy, ile wydadzą mężczyźni na prezenty dla kobiet

Dzień Kobiet. Wiemy, ile wydadzą mężczyźni na prezenty dla kobiet

08.03.2016, godz. 09:00
Kwiaty
foto: SE.pl

Wydaje się, że czasy świetności Dnia Kobiet minęły wraz z końcem PRL-u, ale wciąż większość panów zamierza z okazji tego święta obdarować panie jakimś upominkiem. Z badania firmy Provident wynika, że w tym roku średnio wydadzą na ten cel 60 zł. Co ciekawe, wyższe kwoty na prezenty przeznaczą osoby młode.

Goździk i rajstopy – to najbardziej znane atrybuty Dnia Kobiet sprzed zmian ustrojowych. Co dziś kupują panowie? Jak podaje Provident, w tym roku 61 proc. tych, którzy zamierzają obdarować przedstawicielki płci pięknej z okazji ich święta, kupi kwiaty, 20 proc. zamierza wybrać jakiś drobiazg, dla 5 proc. najlepszym prezentem jest poświęcenie swojego wolnego czasu, a zaledwie 3 proc. zamierza zorganizować przyjęcie lub spotkanie.

ZOBACZ TEŻ: Długi bez parytetów. Tylko co trzeci dłużnik jest kobietą

Panowie szacują swoje wydatki z okazji Dnia Kobiet na średnio 60 zł, przy czym najbardziej hojną grupę wiekową stanowią mężczyźni między 25. a 39. rokiem życia – chcą dziś wydać 81 zł. Z kolei panowie po 59. roku życia planują przeznaczyć na Dzień Kobiet 30 zł. Można to tłumaczyć tym, że młodszym mężczyznom bardziej zależy na zaimponowaniu partnerce.

ZOBACZ TEŻ: Możesz uzyskać 425 zł zwrotu za kartę pojazdu sprzed 10 lat!

Dnia Kobiet w ogóle nie obchodzi 20 proc. mężczyzn. Ponad połowa z nich mówi, że nie ma z kim, 19 proc. twierdzi, że nie uznaje tego święta, 10 proc. nie stać na prezent, a 6 proc. deklaruje, że swoje partnerki obdarowują codziennie, dlatego nie potrzebują specjalnej okazji do świętowania. Jak wskazują eksperci Providenta, same panie też nie mają wygórowanych oczekiwań w dniu swojego święta. Wystarczy im jakiś drobiazg czy miły gest – w końcu mężczyźni wykosztowali się już podczas walentynek.

Źródło: strefabiznesu.polskatimes.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: