SuperBiz wiadomości Rozpoczął się Kongres 590, święto polskiego biznesu

Rozpoczął się Kongres 590, święto polskiego biznesu

17.11.2016, godz. 12:22
Kongres 590
foto: Materiały prasowe

W Rzeszowie rozpoczęło się forum biznesowe, organizowane przez Fundację im. Sławomira Skrzypka. Wśród gości są m.in. prezydent RP Andrzej Duda oraz pani premier Beata Szydło, ale też wokalista zespołu Iron Maiden.

Organizatorzy nazywają Kongres imprezą zachowującą "DNA polskiej gospodarki". Sama nazwa odnosi się do początku kodu kreskowego, jakim są oznaczane polskie produkty. Swoją obecnością zaszczycili uczestników prezydent RP Andrzej Duda, który otworzył Kongres, a także premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, władze regionalne i lokalne.

Jednym z głównych tematów będzie patriotyzm gospodarczy oraz jego wizja i realizacja w polskim wydaniu. Uczestnicy debat i paneli dyskusyjnych będą rozważali jakie argumenty ma Polska, aby wygrywać na miedzynarodowych rynkach.

Prezydent Andrzej Duda, który podczas Kongresu wręczy własne nagrody gospodarcze, podkreślał rolę innowacyjnych inwestycji nie tylko w centrum kraju, ale również na terenach, która do niedawne traktowane były jak peryferia, np. Podkarpacie. Podkreślał rolę polskiej myśli technicznej, m.in. rozwijającego się prężnie podkarpackiego sektora lotnicznego.

ZOBACZ TEŻ: Sprawa Ewy Tylman: śledztwo kosztowało 352 tys. zł

Jednym z wiodących tematów będzie biznes przyszłości, czyli wizje modernizacji Polski, z dużym naciskiem na startupy. Dyskusje będą dotyczyły również narzędzi wsparcia polskich firm, np. zmian w systemie podatkowym, a także mechanizmów konsolidacji biznesu. Znaczącym aspektem będzie też wymiar etyczny prowadzenia działalności gospodarczej

Kongres 590 odbywa się w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym, zbudowanym ze środków pochodzących z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej" i otwartym w tym roku.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: