SuperBiz wiadomości Efekt 500 Plus: Kaufland bije rekordy sprzedaży

Efekt 500 Plus: Kaufland bije rekordy sprzedaży

25.04.2017, godz. 12:15
Kaufland
Kaufland foto: Przemysław Szyszka

Nie tylko Biedronka bogaci się na 500 Plus. Kaufland dołączył do elitarnego grona sieci handlowych, których przychody w ciągu roku przekraczają 10 miliardów złotych - poinformowała niemiecka sieć marketów.

Dotychczas takim wynikiem mógł się pochwalić lider rynku handlu detalicznego w Polsce, czyli Biedronka należąca do Jeronimo Martins Polska (10 mld zł sprzedaży osiąga w kwartał) oraz Lidl i Tesco, które na taki wynik pracują prawie rok.

Zobacz również: Markety i dyskonty podnoszą pensje. Ile można zarobić na kasie? [PODSUMOWANIE]

Kaufland pochwalił się, że w ostatnim roku obrotowym (zakończonym w lutym), jego przychody wzrosły o 6 proc. i tym samym nieznacznie przekroczyły barierę 10 mld zł. Przy okazji firma ujawniła, że zapłaciła ok. 50 mln zł podatku dochodowego.

Niemiecka sieć ma w Polsce 200 sklepów. W całej Europie jest ich sześć razy tyle. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. W tym roku planuje uruchomić pięć kolejnych i podobnie w 2018 roku. Dla porównania niemiecki kuzyn Kauflandu - Lidl, posiada nad Wisłą 600 sklepów. Tu bezkonkurencyjna jest Biedronka z 2,7 tys. sklepów.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: