SuperBiz wiadomości Efekt 500 Plus na stacjach benzynowych. Wydajemy więcej na paliwo

Efekt 500 Plus na stacjach benzynowych. Wydajemy więcej na paliwo

21.02.2017, godz. 15:02
dystrybutor, stacja paliw, benzyna,
foto: EAST NEWS

Ceny na stacjach paliw rosną, ale polskie rodziny zaoszczędziły na tankowaniu aż 1 mln zł - donosi serwis wnp.pl. Chodzi o beneficjentów Karty Dużej Rodziny korzystających ze stacji Lotosu. Sprzedaż paliwa dodatkowo wzrosła po wprowadzeniu programu "Rodzina 500 Plus".

Tak drogo na stacjach benzynowych było ostatnio w 2015 roku. Cena benzyny 95-oktanowej bije rekordy. Trzeba za nią zapłacić średnio 4,77 zł/l. Ostatni raz kierowcy płacili za nią tyle w 2015 roku. Drożej płacimy także za olej napędowy. Jedynie cena LPG pozostała bez zmian.

Zobacz również: Benzyna w Polsce najtańsza w UE [INFOGRAFIKA]

Z danych e-petrol wynika, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem benzyna 95 podrożała aż o 8 groszy (średnia cena to 4,77 zł), a 98-oktanowej o 7 groszy więcej niż przed tygodniem (średnia cena to 5,10 zł). O 1 grosz podrożał olej napędowy. W tym tygodniu średnia cena diesla sięga 4,63 zł/l. Tylko za LPG kierowcy zapłacą tyle przed tygodniem - 2,22 zł/l.

To jednak nie znaczy, że Polacy wydają mniej na stacjach benzynowych. Od grudnia 2014 roku, czyli od momentu przystąpienia Grupy Lotos do programu Karta Dużej Rodziny, na stacjach gdańskiej firmy dokonano 550 tys. transakcji z użyciem KDR, co zdaniem Lotosu przekłada się wprost na zwiększenie liczby klientów, a co za tym idzie wpływa na zwiększenie wartości każdej transakcji (tzw. powiększenie koszyka zakupowego) oraz większe zyski ze sprzedaży paliw i usług gastronomicznych - czytamy na wnp.pl.

Sprawdź koniecznie: Litwa chce skopiować polskie 500 Plus

Lotos od połowy roku odczuwa również skutki wprowadzenia programu "Rodzina 500 Plus". Dzięki temu wzrosła liczba transakcji o kilkanaście procent oraz zwiększyła się wartość każdej transakcji o prawie 10 proc. wśród rodzin wielodzietnych.

Dla posiadaczy KDR Lotos oferuje na wybranych stacjach 5 gr/litr rabatu na paliwa tradycyjne (benzyna 95, olej napędowy, autogaz), 10 gr/litr rabatu na paliwa uszlachetnione Lotos Dynamic oraz 20 proc. zniżki na produkty gastronomiczne oferty Cafe Punkt i myjnie samochodowe.

 

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: