SuperBiz wiadomości Emerytura po 50-tce i 2 tys. zł podwyżki dla każdego - Paweł Kukiz ogłasza swój program

Emerytura po 50-tce i 2 tys. zł podwyżki dla każdego - Paweł Kukiz ogłasza swój program

29.05.2015, godz. 15:03
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz foto: EAST NEWS

Muzyk, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył 20 proc. poparcia szykuje się już do jesiennych wyborów parlamentarnych. Dotychczas Paweł Kukiz mówił wyłącznie o potrzebie zmiany systemu politycznego, które mają załatwić popularne JOW-y (jednomandatowe okręgi wyborcze). Teraz Kukiz ogłasza swój program polityczny, w którym wymienia m.in. wiek emerytalny 50 lat dla kobiet i 55 dla mężczyzn oraz podwyżka 2 tys. zł dla każdego pracownika.

Postulatami Kukiz pochwalił się na swoim fanpage'u na popularnym serwisie społecznościowym. Oto kilka z nich:

- Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

Zobacz koniecznie: Kongres NowoczesnaPL bez Balcerowicz i Frasyniuka. Na Torwarze pojawi się tylko Ryszard Petru

- Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

- Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza - Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek

- Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

- Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

Po tym wpisie muzyk został mocno krytykowany, a sam ripostował, że była to prowokacja z jego strony. Bowiem zamieszczone fragmenty to nic innego jak część z 21 Postulatów Solidarności z 17 sierpnia 1980 roku. Kukiz tym samym podkreślił, że dziś podobnie jak 30 lat temu "mamy praktycznie identyczne problemy". Zatem ze znany i oficjalnych postulatów rockmana nadal pozostają jedynie... JOW-y.

Czytaj także: Bronisław Komorowski zafundował sobie podwyżkę emerytury. Dostanie 9 tys. zł miesięcznie

Potencjalne ugrupowanie Kukiza w sondażach przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu otrzymuje już nawet powyżej 20 proc. W ostatnim zestawieniu poparcia politycznego pracowni Estymator dla „Newsweeka”, lista Kukiza ma 25 proc., co dawałoby jej drugie miejsce w parlamencie. Na czele PiS (łącznie z Polską Solidarną Zbigniewa Ziobro i Polską Razem Jarosława Gowina) z poparciem 36 proc., a PO dopiero na trzecim miejscu z jedynie 20 proc.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: