SuperBiz wiadomości Empik zmienia właściciela. Jest zgoda UOKiK

Empik zmienia właściciela. Jest zgoda UOKiK

07.12.2016, godz. 11:17
Empik zmienia właściciela
foto: Wikimedia Commons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie spółki Empik Media & Fashion przez Penta Investments. Wniosek w tej sprawie został złożony 28 października. Urząd stwierdził, że w wyniku transakcji nie nastąpi ograniczenie konkurencji.

Penta Investments już teraz posiada udziały w Empik Media & Fashion. Wskutek koncentracji uzyska wyłączną kontrolę nad spółką. Penta Investments to fundusz private equity. Lista jego inwestycji obejmuje liczne spółki w Czechach, na Słowacji, w Polsce, a także w Niemczech. Wśród kilkudziesięciu spółek z Grupy Penta, które są zarejestrowane w Polsce, można wymienić przedsiębiorstwa działające w obszarach: badań rynku i opinii publicznej, produkcji i sprzedaży preparatów farmaceutycznych, prowadzenia zakładów bukmacherskich czy nieruchomości.

Zobacz także: Empik porzucił Payback i stworzył własny program lojalnościowy

Empik Media & Fashion to spółka holdingowa należąca do Grupy EMF. Jest właścicielem salonów Empik, a także sklepu internetowego empik.com. Głównym pole jej działalności stanowi dystrybucja książek i multimediów.

Źródła: uokik.gov.pl, pentainvestments.com

tagi: empik
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: