SuperBiz wiadomości Enea nadal nie wie, co zrobić ze skompromitowaną wiceprezes. Trwa postępowanie

Enea nadal nie wie, co zrobić ze skompromitowaną wiceprezes. Trwa postępowanie

26.08.2016, godz. 11:01
enea.
foto: materiał prasowy

Po dwóch aferach związanych z wiceprezes Enei Wytwarzanie, rada nadzorcza spółki zawiesił Elżbietę Piwoński w czynnościach członka zarządu. Zmiany objęły również prezesa zarządu. Nadal nie ma decyzji ws. przyszłości skompromitowanej wiceprezes oraz prezesa zarządu. Rzecznik prasowy Enei wyjaśnia, że ciągle trwa postępowanie wewnętrzne.

 

Nie wiadomo jeszcze czym się skończy postępowanie wyjaśniające, o którym informowała Enea, bo nadal trwa. - Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające trwa. Do czasu jego zakończenia nie będziemy się w żaden sposób odnosili do kwestii związanych z tą sprawą – informuje Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Czytaj koniecznie: Setki tysięcy dla prywatnej kancelarii od Enei

Decyzja władz Enei Wytwarzanie to efekt dwóch skandali o których pisaliśmy dwa tygodnie temu. Ich głównym bohaterem była Elżbieta Piwoński. Pierwszy z nich dotyczy zatrudniania w spółce kancelarii prawnej, która prywatnie reprezentuje wiceprezes i jej męża.

Zobacz też: Wiceprezes Enei ukryła, że pracowała w milicji obywatelskiej [ZDJĘCIA]

Druga sprawa to niechlubna karta z przeszłości. Piwoński zataiła przed przełożonymi fakt zatrudnienia w 1977 roku w Milicji Obywatelskiej. Wiceprezes, która jest protegowaną znanego posła PiS Marka Suskiego, nie odniosła się do tych kwestii.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: