SuperBiz wiadomości EURO 2016: Francja - Islandia: gospodarze grają z kopciuszkiem

EURO 2016: Francja - Islandia: gospodarze grają z kopciuszkiem

03.07.2016, godz. 17:55
Wartość piłkarzy Francji i Islandii
Wartość piłkarzy Francji i Islandii foto: Super Express

Miesiąc temu nikt nie postawił złotówki, że w ćwierćfinale zagra Islandia i do tego po wyeliminowaniu Anglii szczebel wcześniej. To widać doskonale po różnicy wartości: francuska ekipa jest droższa 10 razy!

DUŻA GRAFIKA TU

Islandczycy mają tylko jednego piłkarza wartego więcej niż 10 milionów euro i jednego więcej niż 5. To Sigurdssonowie - obrońca Ragnar i pomocnik Gylfi - warci odpowiednio 6 i 11 milionów euro. Dość dobrą pozycję na europejskim rynku transferowym ma Alfred Finngobason, gwiazda reprezentacji, za którego potencjalny nabywca, wedle portalu tranfermarkt.pl, powinien zapłacić nie mniej niż 5 milionów euro.

Żadnego z pozostałej ósemki zawodników rynek nie wycenia na więcej niż 3 miliony euro. Najtańszy na boisku bramkarz, który tak świetnie sobie radził ze strzałami Ronaldo czy króla strzelców ligi angielskiej Harry'ego Kane'a, wyceniany jest na 400 tysięcy euro.

Co ciekawe, najtańszy w całym 23 - osobowym składzie wyspiarzy jest niespełna 38-letni napastnik Eidur Gudjohnsen, do niedawna występujący w takich klubach, jak .... Barcelona, Chelsea, czy Tottenham. Wyceniany dzisiaj na 200 tysięcy euro gwiazdor często wchodzi na końcówki spotkań, a w ostatnim przed EURO sparingiem nawet strzelił gola.

ZOBACZ TEŻ: Dziesiątki milionów euro za polskiego piłkarza

W drużynie gospodarzy tylko dwóch zawodników jest wycenianych na mniej niż 5 milionów euro, wartość większości waha się między 20 a 30 milionów. Jest dwóch rodzynków Griezmann, wyceniany na 70 milionów i szacowany na podobną kwotę Pogba. W przypadku tego drugiego eksperci oceniają, że jest kandydatem numer jeden do przekroczenia bariery 100 milionów euro, jeśli zdecydowałby się na zmianę klubu.

tagi: 2016 francja
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: