SuperBiz wiadomości EURO 2016. Ile jest warta reprezentacja Polski, a ile Irlandii Północnej? [INFOGRAFIKA]

EURO 2016. Ile jest warta reprezentacja Polski, a ile Irlandii Północnej? [INFOGRAFIKA]

12.06.2016, godz. 14:48
Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Polska - Serbia, reprezentacja Polski
foto: CYFRA SPORT

- Od niedzieli licznik się zeruje - powiedział na konferencji prasowej pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak. Tym samym wszystko, co biało-czerwoni osiągnęli w eliminacjach ME, przechodzi do historii i czas na pisanie nowej. Na papierze wartość naszej kadry jest aż pięciokrotnie większa od dzisiejszych rywali.

Gdyby to wartość zawodników decydowała dziś o wyniku, to moglibyśmy być spokojni o rezultat, bo Polska wygrałaby 5:0. Jednak pomimo braku dobrze wycenianych piłkarzy i wielkich nazwisk w kadrze Michaela O'Neilla, to Irlandczycy z Północy plasują się wyżej w rankingu FIFA.

Sprawdź również: EURO 2016. Polska-Irlandia Północna. Jaki wynik typują eksperci?

Wartość 23-osobowej kadry Adama Nawałki tuż przed rozpoczęciem EURO 2016 serwis transfermartk.pl wycenił na 193,45 mln euro. Ponad 1/3 tej sumy stanowi sam Robert Lewandowski. Gwiazda narodowej ekipy i Bayernu Monachium szacowany jest na 75 mln euro. To dwukrotnie więcej niż cała reprezentacja Irlandii Płn.

Jeszcze większa dysproporcja zachodzi pomiędzy pierwszą "11" obu drużyn. Zestawione przez nas wyjściowe składy pokazują, że Polacy miażdżą rywali - 167,4 mln do 28,5 mln euro. Dużo mniejsza przepaść dzieli obie ławki rezerwowe. Zmiennicy polskiej reprezentacji warci są 26,05 mln euro, ich grupowi rywale 9,6 mln euro.

Źródło: Transfermarkt.pl

 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: