SuperBiz wiadomości Facebookowi naciągacze oferują nocleg w Hotelu Gołębiewski

Facebookowi naciągacze oferują nocleg w Hotelu Gołębiewski

06.06.2017, godz. 13:39
Facebook pojawi się w telewizorach
foto: SHUTTERSTOCK

Aż nie do wiary, że oszuści jeszcze nie porzucili tej metody na wyłudzanie pieniędzy od użytkowników Facebooka. Choć wydaje się, że o oszustwie „na wygraną” internauci nie mogli nie słyszeć, to wciąż są osoby, które nabierają się na działania oszustów.

Tym razem naciągacze podszyli się pod Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Ich strona na Facebooku do złudzenia przypomina prawdziwy profil hotelu, co dodatkowo uwiarygadnia ogromna liczba jej polubień – ok. 30 tys. Trudno powiedzieć, czy są to prawdziwe konta użytkowników, czy też oszuści do polubienia strony zaangażowali boty, ale zakładać należy, że spora grupa facebookowiczów po raz kolejny dała się nabrać.

ZOBACZ TEŻ: Jasnowidz groził staruszkowi śmiercią, jeśli nie skorzysta z SMS-owego tarota

Fałszywy Hotel Gołębiewski ogłosił bowiem konkurs (post z jego ogłoszeniem nie jest już dostępny na stronie). Jak wynika z artykułu next.gazeta.pl, oszuści podszywający się pod hotel oferowali niczego nieświadomym użytkownikom Facebooka zupełnie darmowy tygodniowy pobyt w Karpaczu. Według fałszywego ogłoszenia mogło go wygrać aż pięć osób, które dodatkowo mogły ze sobą zabrać po trzy osoby towarzyszące.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło tylko polubić facebookowy profil „hotelu”, wpisać w komentarzu swoje imię i udostępnić post z ogłoszeniem o „konkursie” dalej. Wszystko to jednak nic innego jak sposób na wyłudzenie pieniędzy. Oszuści działają tak, by absolutnie każdy, kto bierze udział w ich „zabawie”, przy ogłoszeniu wyników myślał, że jest jednym ze szczęśliwców.

ZOBACZ TEŻ: Nowe oszustwo na Facebooku. Podszywają się pod Sołowowa

Taka osoba proszona jest o wysłanie SMS-a, który ma być ostatnim etapem do odebrania nagrody, a w rzeczywistości uruchamia tzw. usługę SMS Premium, która naraża ludzi na straty wynoszące od kilkudziesięciu do kilkuset złotych! Prawdziwy Hotel Gołębiewski wyraźnie podkreśla, że żadnego konkursu nie organizował:

Źródło: next.gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: