SuperBiz wiadomości Fałszywe wnioski 500 zł na dziecko. Nie daj się nabrać!

Fałszywe wnioski 500 zł na dziecko. Nie daj się nabrać!

04.03.2016, godz. 13:11
Fałszywe wnioski 500 zł na dziecko
Fałszywe wnioski 500 zł na dziecko foto: Super Express

Od 1 kwietnia rusza program "Rodzina 500+" w ramach którego będzie wypłacane 500 zł na dziecko, ale oszuści nie śpią i już teraz można natrafić na strony w internecie, na których oferuje się fałszywe wnioski. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przypomina, że dokumenty - w formie tradycyjnej oraz online, będzie można składać dopiero od pierwszego kwietnia.

Czy natknęliście się w internecie na gotowe do pobrania wnioski o świadczenie 500 zł na dziecko? Jeśli tak, nie próbujcie ściągać ich na komputer, bo to  próba oszustwa – ostrzega Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wzór wniosku opublikowany przez resort można zobaczyć TUTAJ

Czytaj też: Masz pytanie ws. 500 zł na dziecko? Ruszyła infolinia [LISTA NUMERÓW]

Jest to jednak tylko wzór, którego nie należy wypełniać. Właściwe wnioski pojawią się dopiero 1 kwietnia, kiedy ruszy cały program. Wszystkie strony internetowe, które kuszą rodziców wizją wcześniejszego złożenia lub pobrania wniosku, są prawdopodobnie próbą wyłudzenia danych i pieniędzy.

W kwietniu ruszy program "Rodzina 500 plus", w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. W kwietniu ruszy program "Rodzina 500 plus", w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze.

Zobacz koniecznie: Wszystkie miejsca w których będzie można złożyć wniosek o 500 zł na dziecko

MRPiPS przypomina, że wniosek będzie można złożyć w wersji papierowej w gminie lub za pośrednictwem poczty, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portalu emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: