SuperBiz wiadomości Firma farmaceutyczna chce zmienić nazwę przez… terrorystów!

Firma farmaceutyczna chce zmienić nazwę przez… terrorystów!

18.11.2015, godz. 12:18
Apteka, leki
foto: FOTO SE

Celem terrorystów z Państwa Islamskiego jest wpłynięcie na nasze życie, byśmy w ogóle bali się wychodzić z domów. Im samym chyba nawet jednak nie przyszło do głowy, że mogą mieć wpływ na... nazwę czyjejś firmy. A tak właśnie stało się w przypadku jednej z amerykańskich firm farmaceutycznych, która chce zmienić nazwę ze względu na piątkowe zamachy w Paryżu.

Mowa o firmie Isis Pharmaceuticals zajmującej się m.in. produkcją leków na raka. Firma działa w Kalifornii, a jej nazwa wzięła się od imienia egipskiej bogini Izydy (ang. Isis), opiekunki rodziny i patronki dobrego zdrowia. Problem w tym, że w języku angielskim skrótem ISIS określa się też terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie.

ZOBACZ TEŻ: Na czym zarabiają terroryści ISIS? Ropa, okupy i handel organami

Przedstawiciele Isis Pharmaceuticals mówią, że od kiedy o terrorystach z Państwa Islamskiego zrobiło się głośno, zaufanie klientów do ich firmy spada, nawet jeśli wiedzą, że nie ma ona nic wspólnego z terrorystami. Czarę goryczy przelały akty terroru dokonane w Paryżu 13 listopada.

ZOBACZ TEŻ: Kto finansuje terrorystów z Państwa Islamskiego

To właśnie po nich spadła wartość akcji Isis Pharmaceuticals, mimo że inne firmy z branży zyskały na wartości. Decyzja o zmianie nazwy została już właściwie podjęta, jednak oficjalnie nie zostanie ogłoszona, dopóki, rzecz jasna, władze firmy nie wymyślą nowej nazwy.

Źródło: pb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: