SuperBiz wiadomości Firma jubilerska grozi pozwem Ziemkiewiczowi! Za przeróbkę reklamy

Firma jubilerska grozi pozwem Ziemkiewiczowi! Za przeróbkę reklamy

07.04.2017, godz. 12:17
Ziemkiewicz: Ubierasz się jak alfons! Kamiński: Jesteś dla mnie nikim!
foto: Super Express

Kontrowersyjny twitterowy wpis Rafała Ziemkiewicza dotyczący firmy jubilerskiej W. Kruk, zapowiedź pozwu przeciwko publicyście, a wszystko z bohaterstwem za… aborcję w tle – tym teraz żyje internet. O co w tym wszystkim chodzi?

W. Kruk to znana firma jubilerska i sponsor gali magazynu „Wysokie Obcasy”, która odbyła się w poniedziałek 3 kwietnia. Podczas tego wydarzenia organizatorzy przyznali tytuł „Superbohaterki” roku 2016 piosenkarce Natalii Przybysz. Czym się zasłużyła? Tym, że publicznie przyznała się do dokonania aborcji, ryzykując swoją karierę. Na ten werdykt ostro zareagował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Napisał na swoim Twitterze, że będzie bojkotował firmę W. Kruk jako jednego ze sponsorów gali, dodając, że wstyd mu, iż kiedyś kupował tam biżuterię swojej żonie.

Prawnikom firmy W. Kruk, którzy zagrozili Ziemkiewiczowi pozwem, nie spodobał się nie tyle sam wpis, co dołączona doń grafika stylizowana na reklamę firmy. Przedstawia ona Natalię Przybysz obok logo W. Kruk, jest też okraszona tekstem „Moja broszka, moja sprawa”. Firma zażądała od Ziemkiewicza usunięcia wpisu, publicysta odmawia, podkreślając, że to nie on jest autorem grafiki, a jedynie ją rozpowszechnił. Tymczasem firma nie odpuszcza, zaznaczając, że zamieszczony wpis ją oczernia i wprowadza klientów w błąd. Całą sytuację publicysta komentuje na swoim Facebooku:

Źródło: wirtualnemedia.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: