SuperBiz wiadomości Firma przewozowa - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

Firma przewozowa - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

16.03.2016, godz. 15:51
45 pomysłów na biznes
foto:

Firma przewozowa  to duża inwestycja, która dość szybko może przynosić spore zyski. To biznes przyszłościowy szczególnie tam, gdzie transport publiczny mocno kuleje, a chętnych na korzystanie z lokalnych mikrobusów kursujących np. między ważnymi punktami turystycznymi czy wybranymi miejscowościami regionu nie brakuje.

Firma zajmująca się przewozem osób mikrobusami, to wbrew pozorom skomplikowany i trudny biznes. Ale bardzo przyszłościowy i rozwojowy. Z czasem ofertę i flotę samochodową można  powiększać i zbić na tym interesie fortunę. Jednak to nie jest biznes dla każdego. Do legalnego działania niezbędne jest m.in. oświadczenie o niekaralności.


Lokalizacja firmy


Do profesjonalnego prowadzenia takiej działalności potrzebne będzie biuro, parking, na którym będą parkowały mikrobusy i warsztat, w którym można przejrzeć i naprawić auta. Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym z dużym podwórkiem, to na  wstępie możesz zdecydować się na prowadzenie firmy w domu. Jednak lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem lokum w miejscu przeznaczonym do prowadzenia  tego rodzaju działalność.


Sprawdzony zespół


Nawet bardzo małą firmę przewozową niezwykle trudno prowadzić w pojedynkę. By wszystko działało sprawnie, potrzebni będą pracownicy: kierowcy, księgowa, a nawet mechanik. Kompletując załogę, zwracaj uwagę na uprawnienia kandydatów. W przypadku kierowców mikrobusa nie są one bardzo wyśrubowane. Najważniejszy dokument to prawo jazdy kategorii  D1 (na mikrobus od 9 do 17 miejsc) albo kategorii D (powyżej 17 miejsc) i ukończony kurs z zakresu przewozu osób.


Flota samochodowa


W firmie przewozowej najważniejsze są pojazdy. By samodzielny biznes się opłacał i systematycznie rozwijał, to już na starcie trzeba dysponować przynajmniej dwoma, a najlepiej czterema mikrobusami. Nie trzeba ich od razu kupować. Można takie auta wziąć w leasing. Dla bezpieczeństwa swoich pracowników i klientów warto auta systematycznie przeglądać i na bieżąco usuwać z nich nawet najdrobniejsze usterki. Każde auto trzeba będzie wyposażyć jeszcze w tachograf, który będzie mierzył czas pracy kierowcy i kasę fiskalną, na którą będą naliczane bilety.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszej książce "45 pomysłów na biznes". Książeczka dostępna jest w salonikach prasowych i kioskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: