SuperBiz wiadomości Forum Ekonomiczne w Krynicy: Viktor Orban "Człowiekiem Roku"

Forum Ekonomiczne w Krynicy: Viktor Orban "Człowiekiem Roku"

06.09.2016, godz. 20:48
Forum ekonomiczne w Krynicy
foto: Super Express

Na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy główne wyróżnienie "Człowieka Roku" otrzymał węgierski premier Viktor Orban. W zeszłym roku laureatem był Jarosław Kaczyński.

Viktor Orban przyjechał do Krynicy na spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. W zeszłym roku przewidywania dziennikarzy oraz ekspertów sprawdziły się i wyróżnienie otrzymał Jarosław Kaczyński.

Zobacz koniecznie: Tak przebiegał pierwszy dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy [ZDJĘCIA]

Premier Węgier pokonał m.in. papieża Franciszka, lidera KOD-u Mateusz Kijowski, trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Adama Nawałkę, przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskego, profesora prawa Andrzeja Zolla, prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki i prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa.

We wtorek w Krynicy, ruszyło 26. Forum Ekonomiczne, nazywane polskim Davos. Weźmie w nim udział kilka tysięcy gości z 50 krajów, wśród których znajdą się znane postaci polityki, biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, kultury, sportu.

Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

W kilkunastu ścieżkach programowych zaplanowanych jest 6 sesji plenarnych oraz ponad 150 paneli dyskusyjnych, wykładów i debat. Goście Forum m.in. podsumują warszawski szczyt NATO, odpowiedzą na pytania związane z przyszłością UE po Brexicie, przyjrzą się współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej, skomentują bieżącą sytuację na Ukrainie, a także omówią przyszłość stosunków Polski z Federacją Rosyjską.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, zaś obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: