SuperBiz wiadomości Francja nie daruje nam Caracali. Zemsta na Euronavalu 2016

Francja nie daruje nam Caracali. Zemsta na Euronavalu 2016

12.10.2016, godz. 08:16
Caracale jednak mogą iść do lamusa
foto: Materiały prasowe

Wygląda na to, że polska delegacja dostanie w kość podczas targów zbrojeniowych w Paryżu. Francja uprzedziła, że na Euronaval 2016 nie będzie ona traktowana jako oficjalna.

Zmiana statusu polskiej delegacji oznacza m.in brak zapewnienia bezpłatnych noglegów, samochodu z oficerem towarzyszącym oraz uczestnictwa w oficjanym programie spotkań. Portal wPolityce.pl opublikował pismo z Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, w którym MON informuje o niekorzystnej dla Polskie decyzji Francuzów.

Wszystko przez zerwanie negocjacji w sprawie zakupu 50 śmigłowców od Airbus Helicopter. Mimo, że Ministerstwo Rozwoju wydało oficjalne oświadczenie w którym informuje, że negocjajcie zostały zakończone z powodu obustronnych "rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych" a strona polska gotowa była szukac wspólnych rozwiązań, Airbus domaga się odszkodowania. - Nigdy nie zostaliśmy tak potraktowani przez rząd klienta, jak zostaliśmy potraktowani przez ten rząd - ocenił dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders.

źródła: pap; gazeta.pl; wprost.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: