SuperBiz wiadomości Francuzi blokują biznesy o. Rydzyka!

Francuzi blokują biznesy o. Rydzyka!

24.03.2017, godz. 15:28
Owsiak prosi o pomoc Rydzyka
foto: Super Express

Czy francuska firma, która jest właścicielem wodociągów w Toruniu, staje na drodze planom najbardziej znanego redemptorysty w Polsce, czyli samego o. Tadeusza Rydzyka? Tak twierdzą bliscy współpracownicy zakonnika, którzy mówią, że Francuzi utrudniają mu zarabianie na geotermii, aby nie robić sobie konkurencji!

O. Tadeusz na geotermię postawił już 10 lat temu, ale do tej pory jej nie wykorzystywał. Teraz załatwia wszystkie potrzebne zgody na budowę term a także wodociągu, który mógłby dostarczać ciepłą wodę z odwiertu torunianom – pisze „Gazeta Wyborcza”. Wskazuje, że na drodze do zarobku stoi redemptoryście francuski operator toruńskich wodociągów, firma EDF. Tak przynajmniej uważają współpracownicy o. Tadeusza, którzy skarżyli się w Sejmie, że Francuzi nie chcą robić sobie konkurencji.

ZOBACZ TEŻ: Wszystkie biznesy o. Rydzyka. Zobacz, na czym zbił majątek

Do spotkania z posłami doszło 6 marca podczas konferencji „Geotermia impulsem rozwoju polskiej gospodarki”. Francuska firma twierdzi, że nie utrudnia podłączenia, a po prostu czeka na analizę wpływu podpięcia na sieć. Strona o. Rydzyka mówi, że nie dostała dokumentów potrzebnych do sporządzenia takiej analizy, z kolei EDF broni się, że wszystkie potrzebne papiery wysłano. Wygląda na to, że obie strony sporu osiągnęły pat. PiS chce jednak wykupić toruńskie wodociągi z rąk Francuzów w ramach ich repolonizacji i możliwe, że wszystko odbędzie się jednak po myśli o. Tadeusza.

Źródło: wyborcza.pl

tagi: Rydzyk Tadeusz
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: