SuperBiz wiadomości Frankowicze idą do sądu i pod pałac prezydenta Dudy

Frankowicze idą do sądu i pod pałac prezydenta Dudy

13.11.2015, godz. 15:35
FRANKOWICZE ZNÓW BĘDĄ PROTESTOWAĆ
FRANKOWICZE ZNÓW BĘDĄ PROTESTOWAĆ foto: Super Express

Frankowicze nie składają broni! Ze strony prezydenta Andrzeja Dudy nadal nie ma gotowego projektu ustawy ws. frankowiczów, którą obiecał w kampanii w ciągu trzech pierwszych miesięcy urzędowania. Dlatego jeszcze dzisiaj poszkodowani kredytobiorcy chcą złożyć pozew zbiorowy do Sądu Okręgowego w Warszawie. Planują również manifestację pod Pałacem Prezydenckim.

5 grudnia frankowicze skupieni w organizacji Pro Futuris, planują przemaszerować na Krakowskie Przedmieście w Warszawie pod pałac prezydenta Andrzeja Dudy. Jaki będzie charakter tego zgromadzenia? Frankowicze przekonują, że to zależy od tego czy prezydencki projekt ustawy, który obiecał Duda w kampanii, będzie gotowy do tego czasu. Jeśli urzędnicy prezydenta zdążą, to frankowicze podziękują głowie państwa za dotrzymanie słowa. W innym przypadku będą domagać się realizacji obietnicy.

Zobacz również: Korzystne zmiany w zasiłkach dla matek z własnym biznesem

- Dalej rozmawiamy, tak jak obiecałem, tak jak się zobowiązywałem. Mam nadzieję, że osiągniemy w tej sprawie porozumienie - powiedział prezydent, pytany o tę sprawę przez dziennikarzy, kiedy wychodził z Sejmu.

Trzy miesiące o których mówił prezydent, minęły równo 6 listopada. Minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński poinformował, że prace zespołu przygotowującego projekt dot. frankowiczów zostają przedłużone. Wyjaśniał, że postulaty frankowiczów były nie do przyjęcia z powodu "obaw konstytucyjnych", a propozycje kancelarii nie satysfakcjonowały zadłużonych.

- Zarys projektu, który mam gotowy, będzie przedmiotem dalszych negocjacji, dalszych ustaleń z przedstawicielami osób, które zaciągały kredyty indeksowane albo denominowane do franka - mówił Łopiński.

Źródło: Radio Zet/"Puls Biznesu"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: