SuperBiz wiadomości Frankowicze nie zapłacą podatku! [WIDEO]

Frankowicze nie zapłacą podatku! [WIDEO]

20.05.2015, godz. 14:28
szczurek.
foto: Super Express

Minister finansów jeszcze w tym tygodniu ma podpisać rozporządzenie w sprawie zwolnienia z podatku dochodowego korzyści z tytułu zrestrukturyzowanych kredytów oraz ujemnych rat kredytowych. To duże ułatwienie dla osób zadłużonych m.in. we frankach szwajcarskich, które mają problemy ze spłatą rat. Banki z kolei będą mogły zakwalifikować straty poniesione z tytułu restrukturyzacji kredytu jako koszt uzyskania przychodu.

– Ograniczeniem, które wskazywane było często przez ekspertów, banki oraz przez osoby fizyczne zadłużone we frankach szwajcarskich, było to, że jakakolwiek restrukturyzacja tego zadłużenia, choćby ustalenie kursu, który nie jest rynkowy, rodzi konsekwencje podatkowe. Czyli korzyść, którą kredytobiorca ma z tytułu restrukturyzacji kredytu jest opodatkowana jako zwykły dochód – przyznał Mateusz Szczurek, minister finansów. – Z tego opodatkowania zwolnimy podatników w ramach rozporządzenia, które podpiszemy do piątku - zapowiedział szef resortu.

Zobacz także: Złotówka za złotówkę. Rodziny nie stracą świadczenia nawet jak przekroczą próg dochodowy

Zwolnienie z podatku będzie dotyczyło kredytów zaciągniętych przed 15 stycznia 2015 roku, czyli przed decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego. Innym warunkiem jest to, żeby kredytobiorca  w momencie umorzenia wykorzystywał daną nieruchomość na własne cele mieszkaniowe.

Źródło: NEWSERIA

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: