SuperBiz wiadomości Fundacja Wałęsy musi oddać 760 tys. zł spółce Energa. Jest decyzja sądu

Fundacja Wałęsy musi oddać 760 tys. zł spółce Energa. Jest decyzja sądu

07.06.2017, godz. 19:47
1pub_Cenckiewicz: Wałęsa, gdzie Twoja żałoba?! Wałęsa: Pastwisz się nad cierpiącym rodzicem!
foto: EAST NEWS

Fundacja im. Lecha Wałęsy zobowiązana jest do zwrotu 760 tys. zł pieniędzy otrzymanych od spółki Energa. To nieprawomocny wyrok sądu okręgowego w Gdańsku. Instytut ma również zapłacić gdańskiemu koncernowi odsetki od stycznia 2016 r. oraz pokryć koszty procesu w wysokości 34 tys. zł.

O decyzji gdańskiego sądu poinformował rzecznik prasowy Grupy Energa Adam Kasprzyk. Sąd uznał, że strona pozwana – Fundacja Światowe Centrum Pokoju (nowa nazwa Fundacji im. Lecha Wałęsy – red.), nie wykonała żadnych usług marketingowych, do których zobowiązała się na rzecz Energi za otrzymane od niej pieniądze. Środki miały być przeznaczone na remont zabytkowej willi Gabriela Narutowicza i stworzenie biblioteki.

Zobacz również: Muzeum II Wojny Światowej oferuje noclegi. Za 1230 złotych!

Serwis TVN24.pl w kwietniu podał informację o żądaniu ze strony podmiotów związanych ze spółkami Skarbu Państwa, zwrotu dotacji w wysokości 1 mln 700 tys. zł., udzielonych Instytutowi Lecha Wałęsy na realizację projektów.

Kilka dni temu o problemach finansowych fundacji, której patronuje były prezydent Lecha Wałęsa, mówił w "Radiu Zet"jej prezes Jerzy Stępień. Na pytanie, z jakiego powodu Instytut jest zadłużony, Stępień tłumaczył, że "zaciągano pewne zobowiązania, ale następnie ich nie wykonywano, a środki otrzymane na wykonywanie tych zobowiązań przeszły, poszły na jakieś inne cele". Dopytywany, na co zostały wydane te pieniądze odpowiedział, że na "utrzymanie Instytutu, na pensje".

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: