SuperBiz wiadomości Gabinet masażu - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

Gabinet masażu - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

28.02.2016, godz. 06:00
45 pomysłów na biznes
foto:

Coraz więcej osób skarży się na bóle mięśni i stawów. Z pomocą idą im masażyści. Aby legalnie działać w tej branży, trzeba założyć działalność gospodarczą.

Decydując się na profesjonalny gabinet masażu trzeba zrobić rozeznanie na lokalnym rynku i poszukać odpowiedniego lokalu, który trzeba będzie dostosować do konkretnych ministerialnych  wymagań, jakie powinny spełniać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej.

Zatem zanim wyruszysz w poszukiwaniu dobrego lokalu, musisz wziąć pod uwagę istotne urzędnicze wytyczne. Gabinet masażu musi być podzielony na kilka stref. Podstawa to miejsce do wykonywania zabiegów, oprócz której musi być wyodrębniona recepcja z poczekalnią oraz szatnia. W gabinecie trzeba  zainstalować umywalkę z dostępem do ciepłej wody bieżącej, wyposażyć ją w dozownik z mydłem oraz jednorazowe ręczniki papierowe.  Jeśli chcesz podnieś standard swojego lokalu, to pomyśl o dodatkowej łazience z prysznicem dla klientów.

Zespół fachowców

Właścicielem gabinetu masażu tak naprawdę może być każdy, kto założy działalność gospodarczą. Ale musi zatrudnić profesjonalna kadrę.
Jeśli masz w ofercie masaże rehabilitacyjne, lecznicze, to masz prawo do zawarcia umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i świadczenia usług w ramach  funduszu. W takim przypadku gabinet masażu nie jest ośrodkiem relaksacji, ale profesjonalnym gabinetem rehabilitacyjnym i masażu leczniczego.

Jakie wykształcenie musi mieć masażysta w gabinecie masażu leczniczego? Podstawą jest dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich w kierunku fizjoterapia lub rehabilitacja  ruchowa. Stanowisko masażysty mogą zajmować także osoby, które uzyskały tytułu zawodowy technik fizjoterapii w  szkole policealnej oraz osoby, które uzyskały  dyplom technika masażysty w  technikum.

Takie wyśrubowane wymagania nie dotyczą  pracowników salonów odnowy biologicznej, w których oferowane są wyłącznie zabiegi relaksacyjne, a nie lecznicze. Jednak zaleca się, by i one przeszły kursy z zakresu usług, jakie świadczą.

Masaż w domu

Jeśli sam jesteś wykwalifikowanym masażystą, to wcale nie musisz na wstępie otwierać stacjonarnego salonu. Z powodzeniem możesz rozpocząć swoją działalność, oferując wyłącznie wizyty domowe u pacjentów. Ale w tym przypadku niezbędne będzie auto i dobra strona internetowa. Masażysta na telefon to też dobra opcja dla osób, które mają już stałe zatrudnienie w placówce ochrony zdrowia, w ośrodku sportu i rekreacji lub SPA. Jeśli tylko wystarczy masażyście  sił, to po godzinach może odwiedzać swoich pacjentów w ich domach.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszej książce "45 pomysłów na biznes". Książka dostępna w kioskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: