SuperBiz wiadomości Gates, Zuckerberg, Abramowicz. Jak wypoczywają miliarderzy [ZDJĘCIA]

Gates, Zuckerberg, Abramowicz. Jak wypoczywają miliarderzy [ZDJĘCIA]

10.05.2016, godz. 20:45
Domy miliarderów
Posiadłość Billa Gatesa foto: Hilton & Hyland

Wakacje za pasem i wielu z nas zastanawia się, gdzie najlepiej udać się na wymarzony wypoczynek. Są jednak tacy, którzy nad wyjazdowym miejscem nie muszą długo dumać – kiedy tylko chcą, mogą spędzić urlop w swoich bajecznych posiadłościach. Jak wyglądają letnie rezydencje miliarderów?

Bill Gates, założyciel Microsoftu
Majątek: 75,9 mld dol. (295 mld zł)

Gates może przebierać w swoich rezydencjach jak w ulęgałkach. Jedną z jego letnich posiadłości jest ranczo Pasaeana w Kalifornii. To jeden z jego najnowszych nabytków – miliarder kupił je dwa lata temu, płacąc „zaledwie” 18 mln dolarów (70 mln zł), ze względu na swoją córkę, która kocha jazdę konną. Posiadłość składa się z przestronnego domu, ogrodu, stajni i stodół. Możecie obejrzeć ją w galerii nad wstępem do tekstu (jak zresztą pozostałe opisywane tu rezydencje).

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka
Majątek: 51,6 mld dol. (200 mld zł)

Zuckerberg, podobnie jak Gates, kupił swoją posiadłość w 2014 r. Jego wakacyjna rezydencja znajduje się na Hawajach i kosztowała 100 mln dolarów (390 mln zł). Miliarder postawił na niej wymarzony dom, z którego rozpościera się widok na ocean.

Michael Bloomberg, przedsiębiorca, b. burmistrz Nowego Jorku
Majątek: 43,8 mld dol. (170 mld zł)

Bloomberg, jak na byłego włodarza jednej z najwspanialszych światowych metropolii przystało, lubi wypoczywać w miejskich klimatach. Dlatego też zainwestował 26 mln dolarów (101 mln zł) w zabytkową kamienicę w Londynie. Dom urządzony w barkowym stylu ma siedem sypialni, a wnętrza zdobią malowidła mistrzów pędzla. Dom ma też dostęp do bajecznego ogrodu.

Eric Schmidt, szef Google
Majątek: 10,5 mld dol. (41 mld zł)

Warta 20 mln dolarów (78 mln zł) willa, która należy obecnie do Schmidta, ma szczęście do sław. Do 2007 r. jej właścicielką była bowiem niesamowicie popularna w Ameryce Ellen DeGeneres, która prowadzi swój talk-show. Rezydencja z czterema sypialniami i basenem mieści się w Kalifornii. Otaczające ją ogrody zdobią wodotryski i drzewa owocowe.

Roman Abramowicz, rosyjski oligarcha
Majątek: 8,1 mld dolarów (31 mld zł)

Oligarcha nie żałuje pieniędzy na wypoczynek. W 2009 r. za 90 mln dolarów (350 mln zł) stał się właścicielem fragmentu karaibskiej wyspy, na której terenie zbudowano charakterystyczne domki z drewna i kamienia. Abramowicz ma tam też dwa baseny, prywatny park krajobrazowy, korty tenisowe i miejsca do grillowania.

Źródło: forbes.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: