SuperBiz wiadomości GE utworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu i Elblągu

GE utworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu i Elblągu

13.09.2016, godz. 16:52
GE rozbuduje polskie fabryki
foto: Materiały prasowe

12 września polski oddział GE zapowiedział, że rozbuduje swoje fabryki we Wrocławiu i Elblągu. Chce przeznaczyć na ten cel 200 mln złotych.

GE w Polsce dysponuje ośmioma ośrodkami w różnych lokalizacjach. Z oficjalnej strony polskiego oddziału GE wynika, że znalazło w nich zatrudnienie ok. 10 tys. osób. Beata Stelmach, prezeska GE w Polsce i krajach bałtyckich, opowiedziała serwisowi WNP o strategii rozwoju spółki w naszym kraju na najbliższe lata. GE w Polsce inwestuje w prace badawczo-rozwojowe z obszaru R&D (ang. research and development). Posiada w stolicy Warszawie Centrum Projektowania Inżynieryjnego (Engineering Design Center, EDC), gdzie pracuje ok. 2 tys. inżynierów. Projektują oni m.in. silniki i części do silników lotniczych. Na 2000 r. spółka zapowiedziała premierę nowego modelu silnika turbośmigłowego.

Zobacz także: UBS zatrudni nowych pracowników w Polsce

Spółka-córka amerykańskiego konglomeratu General Electric (GE), GE International SA Odział w Polsce, wśród wielu produktów dostarcza na rynek maszyny, które znajdują zastosowanie w energetyce. We Wrocławiu wytwarza generatory, natomiast w Elblągu – turbiny parowe. Oprócz działalności produkcyjnej, zlokalizowane we Wrocławiu i Elblągu ośrodki utrzymują aktywność w dziedzinie badań i rozwoju. Produkty pochodzące z tych zakładów znajdują zastosowanie na całym świecie.

Zobacz także: Morawiecki w Londynie: do Polski może wrócić kilkaset tysięcy osób

Beata Stelmach potwierdziła w rozmowie z WNP, spółka zamierza zwiększyć moce produkcyjne obu fabryk. W związku z tym GE International SA ma zaplanowane inwestycje warte blisko 200 mln zł. Dofinansowanie polskich ośrodków przełoży się nie tylko na udoskonalenie materiałów i technologii, ale także – pozwoli utworzyć nowe miejsca pracy. Działalność GE w Polsce obejmuje sektor lotnictwa, finansów (Bank BPH z grupy GE Capital), oświetlenia, systemów kontrolnych, opieki medycznej i energii elektrycznej.

Źródła: energetyka.wnp.pl, ge.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: