SuperBiz wiadomości Gigantyczne kary za… wejście do metra

Gigantyczne kary za… wejście do metra

14.07.2016, godz. 13:23
Metro Warszawa
foto: Super Express

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wymienił właśnie naklejki na bramkach ewakuacyjnych w metrze. Na poprzednich znajdowała się informacja, że kara grozi za ich otwarcie. Na nowych – mowa jest o zakazie przechodzenia. Tym, którzy przejdą przez bramkę grozi mandat w wysokości 500 zł.

Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM tłumaczy, że Zarząd zdecydował się na wymianę naklejek, ale sama kara za przechodzenie nie jest niczym nowym. – Nie wprowadzone zostało żadne obostrzenie. Ta zasada obowiązywała już wcześniej. Wymieniliśmy jedynie naklejki – informuje.

Czytaj również: Niekończące się budowy, przerwane inwestycje, drogi tylko na papierze [PRZEGLĄD]

Tłumaczy, że poprzednie naklejki miały odstraszać osoby, które chciałyby je otworzyć. Bramki w dalszym ciągu były jednak otwierane, a widok otwartej bramki zachęcał do przechodzenia przez nią. –  Dlatego zdecydowaliśmy się na wymianą naklejek tak, żeby każdy miał świadomość tego, że może zostać ukarany – mówi Krajnow.

Egzekwowaniem zakazu mają się zająć uprawnione do tego służby, czyli straż miejska i policja. Z przejście przez bramkę, zgodnie z Kodeksem wykroczeń, może grozić mandat w wysokości nawet 500 zł.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: