SuperBiz wiadomości Główna nagroda w loterii ministerstwa finansów nie dla każdego?

Główna nagroda w loterii ministerstwa finansów nie dla każdego?

08.10.2015, godz. 11:48
paragon
foto: Super Express

Polacy entuzjastycznie zareagowali na ogłoszenie Narodowej Loterii Paragonowej przez resort finansów. Według ministerstwa zarejestrowano już ponad milion paragonów. Jednak zwykłe pokwitowanie zakupów spożywczych nie wystarczy, aby wygrać główną nagrodę losowaną raz na kwartał.

- Mamy już 1,060,600 zarejestrowanych paragonów fiskalnych. Cieszymy się, że nasz nowatorski projekt spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Narodowa Loteria Paragonowa łączy zabawę i promowanie obywatelskich postaw w życiu gospodarczym, wspiera uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami – na czym korzysta każdy z nas – wyjaśnia wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Sprawdź koniecznie: Nie zgadniecie, jaka część ciała stała się nową walutą

I trudno się dziwić. Wystarczy paragon za zakupy w minimalnej kwocie 10 zł i można wygrać samochód - raz w miesiącu Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Jednak nie dla wszystkich biorących udział w losowaniu, nagroda w postaci Opla Insignia będzie dostępna. Dlaczego? Bo te samochody to nagroda specjalna, o którą będą walczyły tylko paragony zebrane za usługę świadczoną w wybranych branżach, np. u kosmetyczki, fryzjera lub w innych podobnych punktach usługowych.

W akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów, która zachęca do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym, można wygrać samochody, laptopy i ipady. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii. Losowanie 16 listopada.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: