SuperBiz wiadomości Gminy mają pomysły na drugie „500 plus”. Dają gotówkę i działki za półdarmo

Gminy mają pomysły na drugie „500 plus”. Dają gotówkę i działki za półdarmo

19.09.2016, godz. 16:00
Gminy poszły za rządem. Wspierają dzietność
Gminy poszły za rządem. Wspierają dzietność foto: SHUTTERSTOCK

Gmina Kurzętnik, która jakiś czas temu uruchomiła sprzedaż działek za pół ceny dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus", przygotowuje kolejny przetarg na działki przecenione o 50 procent. Również w województwie opolskim rodzice mogą liczyć na podobny konkurs ofert.

Już niebawem Nysa ogłosi nabór wniosków o zakup działki w konkurencyjnej cenie. Konkurs skierowany będzie do młodych małżeństw. Na rodziców czeka 26 parceli.

W zeszłym roku Nysa zaproponowała wielodzietnym mieszkańcom gminy bony wychowawcze, które miały m.in. zaktywizować ich na rynku pracy. Jeszcze zanim program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie, rodzice z Nysy mogli pobierać 500 zł na dziecko, o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Dofinansowanie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w wieku 1 – 6 lat, ale mogą ubiegać się o nie wyłącznie pary będące w związku małżeńskim. Świadczenie jest wypłacane ze środków samorządowych, a zyskało nawet poparcie episkopatu.

Przeczytaj również: Nysa wyprzedza plany PiS-u. Od nowego roku da 500 zł na dziecko

W przeciwieństwie do rządu, Nysa wprowadziła pewne obostrzenia, które zapobiegły patologiom w postaci rezygnacji z pracy na rzecz dodatkowych 500 złotych. Przynajmniej jeden z beneficjentów samorządowego programu musi wykazać, że co najmniej rok przed przystąpieniem do programu był zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, bądź też prowadził działalność gospodarczą lub rolniczą. W przypadku dzieci powyżej 3. roku życia oboje rodziców musi podjąć pracę. O nowych przetargach na działki za pół ceny poinformował serwis tvn24bis.pl.

Źródła: Superbiz.se.pl, tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: