SuperBiz wiadomości Górnicy nie chcą 5 tys. zł pensji. „Jak za to wyżyć?!”

Górnicy nie chcą 5 tys. zł pensji. „Jak za to wyżyć?!”

16.09.2015, godz. 12:01
Górnik, górnicy, kopalnia
foto: SE/EAST NEWS

5 tys. zł miesięcznie chciałoby zarabiać bardzo wielu Polaków. Tymczasem górnicy z upadającej kopalni Brzeszcze nawet nie chcą słyszeć o takiej kwocie. Uważają, że za takie pieniądze nie da się wyżyć.

Sytuacja kopalni Brzeszcze jest tragiczna – zakład stoi na granicy bankructwa. Związkowcy z górniczej „Solidarności” twierdzą, że obiecano im, iż kopalnia zostanie sprzedana bezpośrednio odpowiedniej spółce Skarbu Państwa, tymczasem planowany jest przetarg. Mają do niego stanąć Tauron, Węglokoks oraz FTF Columbus należąca do Michała Sołowowa. Górnikom się to nie podoba.

ZOBACZ TEŻ: Skandaliczna wypowiedź Bieńkowskiej

Jeśli kopalnię kupi Tauron, górnicy będą zarabiać 5 tys. zł miesięcznie, otrzymają też nagrody i premie. Tauron gwarantuje, że w kopalni będą miejsca pracy dla 1,5 tys. osób, zamierza też w nią inwestować. Marszałek województwa małopolskiego uważa, że w sytuacji kopalni oferta jest bardzo dobra. Górnicy są odmiennego zdania. Uważają, że 5 tys. to za mało za harówkę pod ziemią. Sowa przekonywał ich, że kiedy pracował w kopalni Piast jako górnik, jego pensja wynosiła równowartość 40 dolarów. Górnicy nie chcieli go jednak słuchać.

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: