SuperBiz wiadomości Górnicy nie dostaną czternastej pensji?

Górnicy nie dostaną czternastej pensji?

17.04.2016, godz. 14:53
Kopalnia
foto: SE/EAST NEWS

Trwają rozmowy z górnikami, którzy mają przejść z kopalń Kompanii Węglowej do Polskiej Grupy Górniczej. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z sobotnim porozumieniem przez półtora roku nie dostaną oni 14-tej pensji, ale za to premia barbórkowa i deputat węglowy pozostają bez zmian.

Jest projekt porozumienia w sprawie  przekazania kopalń Kompanii Węglowej do Polskiej Grupy Górniczej. Przedstawiciele zarządu KW wspólnie ze związkowcami ustalili, że na półtora roku zamrożone zostają tzw. „czternastki” (14 pensje). Zgodnie z wcześniejszymi propozycjami ten okres miał obejmować aż 3 lata.  Za to premia roczna tzw. barbórka oraz deputat węglowy mają pozostają bez zmian.

Zgodnie z ustaleniami większość spośród obecnych 11 kopalń Kompanii Węglowej ma w formie zespolonej znaleźć się w Polskiej Grupie Górniczej. Samodzielne pozostałyby tylko dwie kopalnie: Sośnica oraz Bolesław Śmiały.

Zobacz: Rozliczenie PIT po śmierci współmałżonka

Ostateczne decyzje w tej górniczej sprawie mamy poznać we wtorek, kiedy z projektem zapoznają się już wszystkie zainteresowane sprawą załogi.

Źródło:TVP Info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: