SuperBiz wiadomości Grasz w Pokemona GO? Nie wysyłaj pochopnie sms-ów!

Grasz w Pokemona GO? Nie wysyłaj pochopnie sms-ów!

20.07.2016, godz. 12:19
Pokemon Go - uwaga, oszustwo na płatne SMS-y w sieci
Pokemon Go - uwaga, oszustwo na płatne SMS-y w sieci foto: SHUTTERSTOCK

W internecie grasują oszuści, którzy nakłaniają graczy Pokemona GO do wysyłania płatnych sms-ów. Kuszą nagrodami, które mają ułatwić pogromcom Pokemonów zdobywanie kolejnych stworków.

Na Facebooku zaczęły pojawiać się ogłoszenia, które zachęcają miłośników Pokemona GO do odwiedzania stron internetowych z dodatkowymi atrybutami do gry – przypomina Antyradio. Ogłoszeniodawcy obiecują m.in. tzw. pakiet trenera, dzięki któremu można zdobyć przedmioty przydatne w grze. Oferują pokeballe – piłki, którymi trzeba trafić w Pokomona, żeby go złapać, inkubatory i dodatkowe monety do zakupów. Haczyk tkwi w tym, że aby zdobyć rzekome nagrody, trzeba wysłać wiadomość tekstową.

Przeczytaj również: Pokemon GO zbiera śmiertelne żniwo? Ile jest już ofiar

Po przekierowaniu na stronę internetową oszustów gracz jest proszony o rozwiązanie prostego queezu. Następnie strona próbuje nakłonić go do podania swojego numeru telefonu. Odradzamy jednak takiego posunięcia, ponieważ może to znacznie obciążyć twój budżet. Jeżeli przeczytasz informację dołączoną do komunikatu drobną czcionką, może okazać się, że sms stanowi opłatę za powiadomienia o zbliżających się w najbliższych dniach imieninach.

Na szczęście nie jest to wirus, a jedynie płatna usługa, którą można wyłączyć. Po podaniu swojego numeru telefonu użytkownik otrzymuje wiadomość aktywacyjną. Jeżeli nie zrezygnuje z pakietu, będzie dostawać nawet 3 sms-y tygodniowo. Koszt pojedynczej wiadomości wynosi 4,92 zł brutto, co naraża nas na wydatek rzędu 63,96 zł brutto miesięcznie. Jak przypomina Wyborcza, z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie. Wystarczy wysłać sms o treści „STOP INFO" na numer 60435.

Źródła: wyborcza.biz, antyradio.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: