SuperBiz wiadomości Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar. Dostała za niego miliard zł!

Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar. Dostała za niego miliard zł!

25.11.2015, godz. 14:17
Grażyna Kulczyk, Jan Kulczyk
foto: Super Express

Jedna z najbogatszych Polek, Grażyna Kulczyk, nie jest już właścicielką centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu. Imponujący obiekt przeszedł w ręce niemieckich inwestorów za astronomiczną kwotę 290 mln euro (1,235 mld zł)!

Grażyna Kulczyk pozbyła się swej ukochanej i sztandarowej inwestycji w Poznaniu, jak sama mówi, z wielkim żalem, choć łagodzonym tym, że obiekt przeszedł w dobre ręce. „Puls Biznesu” jakiś czas temu pisał, że milionerka planuje sprzedać swą „perłę w koronie”, bowiem zamierza zająć się działalnością w branży medycznej, związanej z nowymi technologiami.

ZOBACZ TEŻ: Najbogatsze Polki. Dominika i Grażyna Kulczyk prowadzą [RANKING]

Na pocieszenie Kulczyk dostała ponad 1,2 mld zł – tyle bowiem była warta transakcja sprzedaży Starego Browaru. Budynek kupił niemiecki fundusz Deutsche Asset & Wealth Management, który nie zamierza zmieniać profilu działania budynku. Poznańskie centrum handlowe Stary Browar powstało w 2003 r. na terenie zrewitalizowanych XIX-wiecznych zabudowań, w których kiedyś warzono piwo.

ZOBACZ TEŻ: Dolar nie był tak drogi od 11 lat. Co to dla nas oznacza?

W 2007 r. rozbudowano je o nową cześć, stylistyką nawiązującą do starej architektury industrialnej. Kompleks, w którym mieszczą się części handlowa, biurowa oraz hotel ozdabiają dzieła sztuki. Budynek dwukrotnie był uznawany za najlepsze centrum handlowe na świecie, a „National Geographic” przyznało mu tytuł jednego z siedmiu cudów Polski.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: