SuperBiz wiadomości Grodzisk i Błonie w TOP TEN miast przyszłości w Polsce!

Grodzisk i Błonie w TOP TEN miast przyszłości w Polsce!

27.02.2017, godz. 16:50
Miasto przyszłości
Miasto przyszłości foto: SHUTTERSTOCK

Financial Times w swoim magazynie opublikował ranking "miast przyszłości". Na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, ale w pierwszej dziesiątce nie zabrakło szokujących miejscowości.

Analitycy ośrodka fDi pracującego na rzecz FT opisali Warszawę jako miejsce, do którego trafiło przez ostatnią dekadę ok. 20 procent inwestycji w Polsce. Amerykanie chwalą też to, że w mieście mieszka aż 300 000 studentów kierunków językowych, co zdaniem FT dobrze rokuje na "biznesową przyszłość" miasta.

Na drugim miejscu znalazł się Kraków, na trzecim Wrocław.

Mało szokujące są pierwsze trzy pozycje, ale ciekawie się robi na kolejnych. Otóż miejsce siódme zajął podwarszawski Grodzisk Mazowiecki, a na dziewiątym leżące pod Grodziskiem Błonie!

- Po raz pierwszy znaleźliśmy się w rankingu i od razu na siódmym miejscu w klasyfikacji ogólnej i pierwszym wśród małych miast. Bardzo się cieszę, że nasz wieloletni wysiłek został doceniony. Miasto dynamicznie rośnie, w budowie jest pięć fabryk za ponad 170 mln zł, w których będzie pracować ponad tysiąc osób — mówi "Pulsowi Biznesu" Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

ZOBACZ TEŻ: Czy kasta sędziów rzeczywiście zarabia krocie? [ZAROBKI]

Oto pełny ranking miast ogółem:

1. Warszawa

2. Kraków

3. Wrocław

4. Poznań

5. Gdańsk

6. Łódź

7. Grodzisk Mazowiecki

8. Katowice

9. Błonie

10. GdyniaREDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: